Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékcsere? Fékhatás? Miért jobb?

Fékcsere? Fékhatás? Miért jobb?

Figyelt kérdés
Kedves olvasóim, válaszolóim azzal a kérdéssel kereslek fel titeket, hogy e46-os kocsimban gyári fékrendszer található, abs, asc, kipőrgésgátló, sperrdifi. Amikor esetleg magasabb sebességgel haladok és hirtelen fékezésre kényszerülök és netán erőteljesen kirugom a pedált, akkor a kereket állóra tudom fékezni. Most akkor miért segít nekem, hogy ha nagyobb felületű drágább fékrendszerre váltok amikor nem a kerék megállításával van gondom?

2015. jan. 18. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Itt nem működik az ABS, miért akarsz erősebb féket?
2015. jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert gondolkodom az autó tuningolásán, amit véleményem szerint a gumik,fékek tuningolásával érdemes kezdeni. Hiába megyek 200-al ha nem tudok megállni.
2015. jan. 18. 18:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Te sosem fogsz olyat autózni,hogy a gyári fékrendszere kevés legyen hozzá az e46-nak,hidd el nekem.

A nagyobb fékeket "elmelegedés" miatt alkalmazzák,extrém /rallye/körülményekhez.

2015. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb teljesítményű fékekben jóval több biztonsági tartalék van. Ez nem mindig abban nyilvánul meg, hogy erősebb a fékhatás, hanem hogy hosszabb ideig tartó nagy terhelésnél (pl. versenypálya, szerpentin) sem melegszik túl a fék.


Egyébként nem értem, hogy egy E46-ban hogyan tudod állóra fékezni a kerekeket.

2015. jan. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szántóvető ***** válasza:
abs nem működik,azt javíttasd meg először.milyen széles gumik vannak a kocsin?
2015. jan. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyobb fékhatást akarsz, akkor cseréld le a gumikat jobban tapadó és/vagy szélesebb típusokra!
2015. jan. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Nézz utána a fémszövet borítású fékcsöveknek!

2015. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem sem működött, E36-ban, ABS reléket kicseréltem, és minden tip-top. Nem hiszem hogy akkorákat kéne fékezned, hogy ne tudj megállni és nagyobb fékrendszert szerelj be.

De ha tele vagy pénzzel, nyomás deviltuning.hu, ott héccázért kapsz egy szettet 6 vagy 12 dugattyús kiadásban,

2015. jan. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Javasolnám továbbá a kerámia tárcsákat,hogy biztonságosan meg tudj állni a pirosnál..xD
2015. jan. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

E46-ban nincs sperrdifi, hacsak nem M3, vagy utólag gyártott.

A többit előttem leírták.

2015. jan. 21. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!