Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent az hogy egy autó...

Mit jelent az hogy egy autó xy km-ert futott?

Figyelt kérdés
Sokszor látom eladó autóknál és érdekelne hogy ha elér egy maximális km-ert,akkor mi van?Nem megy tovább az autó?Vagy mi?Igazából ezt nem értem.Segítsetek ebben kérlek.

2015. jan. 16. 17:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
9-es, nem baromság. Hidd el az új kocsik nem fognak neked futni 250.000-270.000 Km-t mert hamarabb ketté rohad.
2015. jan. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Elég rég óta kísért ez a szöveg, hogy " az új nem megy annyit, mint a régi". Már 15 évvel ez előtt is ment. Ennek ellenére a korábban emlegetett Lada hamarabb porrá rohad, mint egy 25 éves Audi - ami jobb esetben még 25 évesen sem rohad :D


Szóval ezt nyomták már a 90-es évek elején is, ó injektoros autó, nem fog ez annyit menni, mint a régiek. Na jah, akármelyiknél háromszor többet ment.. A mai modern autókba is, amiket tisztességesen hajtanak 4 év alatt simán beleszalad 250 000km és köszönik szépen jól vannak, nem esnek darabokra -főleg, hogy soknak az órája még 5-6 évvel később is csak ennyit fog mutatni.

Ahogy a common rail dízel taxi Mercik is elmennek 6-700 000km-t míg kidobják őket... Ez picit több, mint az előttem emlegetett 270 000km.

Meg azt se felejtsük el, hogy ma már sok autóra 5-7 év rozsda elleni garanciát vállalnak , de mint írtam vannak olyan autók, amik garancia nélkül is bírják már 20+ éve..


Szerintem igaz ez a használati cikkekre is: ha nem a leggagyibb hulladékot veszed meg belőlük, akkor azok is sokáig szolgálnak.

2015. jan. 17. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Lehet igénytelenebb a 20 éves autó, de ráfordítás nélkül nem lesz jó. Hiába veszel 400-600e forintért egy régi 124-est vagy bármit. Megsúgom 1,5 milla alatt nem nagyon állnak meg a régebbi csúcsgépek sem. Új autó meg megint egy nagy badarság, hogy szemét. Szidják sokan a japán gépeket és 300-400e km-nél még nem kell egy d4d motorhoz nyúlni. Elektronika terén is jók. Ha megkapja az autó azt amit kell a kötelezőn kívül akkor sokáig társ lesz. Egy régi a8-ast nem egy ma kapható astra-val kell hasonlítani, mert elcsépelt dolgok ezek. Ha napi szinten kell egy pörgős autó, amit alacsony költségvetéssel lehet üzemeltetni akkor az új autó a nyerő. Hiába jó egy 124-es (nekem ez van) a korral hiába a sok strapabíróbb komponens el vannak öregedve. 92-es évjáratúra költöttem 600-700k-t. Új a futómű, fékek, rugók, karosszérián az egy-két rozsda lejavítva...
2015. jan. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én nem tartom összeesküvésnek, nyilván jobban megéri ha olcsóbb alkatrészekkel rövidebb távra gyártanak.
2015. jan. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Hidd el az új kocsik nem fognak neked futni 250.000-270.000 Km-t mert hamarabb ketté rohad."


Rohadni 30 ev mulva sem fognak, ma annyira jo a feluletkezeles es a korroziovedelem, ha nem tornek, nem fognak rozsdasodni. Az ido a muanyag alkatreszeket fogja megenni, igy az elektromos csatlakozasokat is, a mai autok 15-20 evesen mechanikailag rendben lesznek, csak folyamatos elektromos hibakat fognak produkalni, de ez nem is lenyeges, marhara nem erdekli az ujauto-vasarlokat, es igy a gyarakat sem, mi lesz 20 ev mulva az autoval a 8. tulajnal.


Tele van a hasznaltautopiac 300-500e kilometert futott autokkal, amiknek az orajaban 90-130e kilometer van, mert mar tobbszor visszatekertek oket.


250e kilometer egy mai autonak nem futasteljesitmeny.


Ellenben egy Ladat ennyi ido alatt legalabb 3x generalozni kellett.

2015. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Én teljesen megértelek, az igazság az hogy egyetlen autó sem futott még egyetlenegy km-t sem, ugyanis azok gurulnak és nem futnak! Szóval ha egy autóhirdetésben ezt olvasod akkor fel se hívd, mert ha már ilyen alapvető tényben is hazudik akkor egy szava sem lehet igaz
2015. jan. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!