Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tippek az első vezetésre?

Tippek az első vezetésre?

Figyelt kérdés
Soha nem ültem még kormánynál és holnap lessz az első vezetésem autósuliba..Dieseles renault clioval fogok vezetni..tudnátok valami tippeket adni váltáshoz stb.? Kicsit izgulok :/ :D
2015. jan. 12. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A váltást azt majd ott megtanulod. Viszont jó ha kényelmes nadrágban vagy és egy olyan cipőben ami nem magassarkú és (ha van ilyened) akkor hajlik a talpa, szerintem a legjobb a sima fehér tornacipő, csak ahhoz most kicsit hideg van.
2015. jan. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A motor hangjából lehet következtetni arra, hogy váltani kell, majd hozzászokik a füled idővel, és persze ha nézed a fordulatszámot, abból is.

Nem adnék tanácsot, van elég időd ott megtanulni mindent. Akinek a szülei jól és sokat vezetnek, ott általában a gyerek is beszívja a tudatalattijába és könnyen megy a vezetés.

2015. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 jackson666 ***** válasza:
70%
Vékony talpú cipő nemkell beszarni.figyelj az oktatóra.néha _eci lesz. De ne idegeskedj csak azért lessz szerinted _eci mert nemszretné ha megpusztulnátok..
2015. jan. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld magad elengedni,és lebegjen a cél a szemed előtt,hogy miért szeretnéd letenni a vizsgát.

Nekem az oktató nem sokat segített,még a múszerfalat sem ismertem,mert nem mutatott semmit a kocsin. Mikor vizsgáztam nem sokat tudtam,nekem utána sikerült ráérezni a vezetésre,tapasztalattal,és hogy mindig ismerős tapasztalt jó sofőr ült mellettem.


De nekem a családban senkinek nincs jogsija,úgymond mindenki hülye,csak én vagyok ilyen akaratos,hogy ki akarok tűnni,és küzdeni. Hajrá! Még sok tanulnivalód van.


Egyébként az elején én csak bemagoltam a könyvet,és tanulni csak most kezdem igazán,mikor egyedül is kell lennem a forgalomban. :)

2015. jan. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatom mondatja még velem, hogy a sikeres vizsga után, az embernek még nagyon sokat kell vezetni ahhoz, hogy meglegyen a rutin, hogy fel tudja mérni a veszélyes helyzeteket és hogy helyesen reagáljon.

Utána egy évig még jó, ha van melletted felügyelet,mikor vezetsz. És persze, kell hogy odaengedjenek a kormányhoz, mert csak úgy lesz meg a rutin. Nekem nagy volt az arcom, mígnem meghúztam egy autót és landoltam az árokban, jó leckék voltak, talán valami súlyosabbat előztek meg ezek az események, amit így elkerülhettem, hogy visszavettem az arcomból. Félre ne értsd a boltba nem nagy kunszt elvezetni, akkor kell, hogy eszednél legyél mikor 100 felett mész.

Autósulival én nem mentem se autópályán, se esőbe, se hóba, se éjszaka, se fővárosban, ahogy más se, így ezeket még mind később kell megtanulni.

Éjszakai vezetésnél pl tudni kell, hogy mindenki rosszul lát, nem csak te, ott a fontos, hogy a felfestéseket kell nézni, ahhoz igazodva kell kormányozni és nem pedig a szembejövő autó lámpáiba nézni.

A gyalogosokra mindig figyelni kell, ha nem akarsz bűntudatot és börtönt.

Én a helyedben kérdezgetnék olyanokat az oktatótól, hogy csúszós úton mire kell figyelni, vagy ha nagyon esik az eső, stb, ezeket nem biztos hogy magától elmondaná, mégis hasznos dolgok. De ezt már a vége felé, ha már megy az alap.

2015. jan. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm az eddigi válaszokat:) kicsit megbátorodtam:) esetleg még valaki leírná ennel az autónál(fent leírásba) milyen fordulatnal kell váltani kb ?
2015. jan. 13. 06:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el ezeket a dolgokat, hogy mekkora fordulaton "kell" váltani (melyik sebességben "kell" kanyarodni).

Egyrészt bele fogsz zavarodni, hogy három dolgot kellene egyszerre csinálnod, mert pont akkor van ott az a fordulat amikor kanyarodsz, indexelsz stb. Ráadásul a forgalmi viszonyoktól, út vonalvezetésétől, környezeti tényezőktől, időjárástól és a vezető habitusától, gyakorlatától stb függ.


Az oktató szépen el fog magyarázni mindent és rá fogsz érezni

2015. jan. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne igyál alkoholt előtte :D

Az oktató mindent elmond, felesleges tippeket írni. Ő azért van hogy megtanítson, nem gáz ha nem tudsz elindulni először.

2015. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az előttem szólókhoz hasonlóan úgy gondolom, ha jó oktatót fogsz ki, akkor mindent el fog magyarázni. Hallgass rá, kérdezd meg, amit nem értesz.

A Diesel Renault Clio-ról viszont jó véleményem van. Magam is ültem ilyenben tanuló-koromban. Könnyű kezelni, ideális tanuló autó. Hamar meg lehet szokni annyira, hogy már nem az autó technikai kezelése köt le, hanem a közlekedés más fontos tudnivalóra tudsz majd figyelni.

2015. jan. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát eléggé jól ment:) faluk között nem doglottem le egyszer se :) csak még nehéz volt hogy kuplung,váltás ,sávba maradás, sebesség stbre egyszerre figyelni :/
2015. jan. 13. 16:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!