Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek dieselt, vagy...

Tupaccc kérdése:

Szerintetek dieselt, vagy benzint érdemesebb venni évi 19000km-re?

Figyelt kérdés

Jön a másik gyerek, így párocskámnak hagynám a jelenlegi autónkat, mert újan vettük, és két gyerekkel sok intézendő dolog van, nem akarom buszozzon. Én meg amúgy is akartam egy kocsit venni, amit munkába szép lassan kinyírok. Éves szinten ez a táv 19000km lenne. Ha azt vesszük, hogy diesellel nagyjából literrel lehet kevesebbet menni, akkor úgy 160 ezer forint körül kellene spórolnom. Kérdés-e, hogy ez fedezné azt a többlet költséget szerviznél, ami dieseleknél szokott lenni.

Ha benzinest vennék, akkor újra 1,4 motorral, szerintem ez az egészséges középút. A jelenlegi autónk is az, és úgy 5-5,5literrel járok.

Dieselnél meg egyáltalán nincs tapasztalatom, nem tudom mi lenne a legjobb – 1,2 – 1,4 – 1,6 TDI. 1,2nél kecsegtet a fogyasztás, de ott a 3henger, és a vele járó zaj.


A másik dolog, hogy használtat szeretnék, és az érdekelne, hogy mennyi kilométer legyen max rajta? Tudom, fontos az állapot, az érzés a kocsiban, meg az alap dolog, és a kilométernek valósnak se kell lennie. De ha mégis valós, akkor mi az egészséges határ? Benzinnél 70.000km körül, dieselnél még 120.000km?



2015. jan. 8. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Miért kerülne többe egy dízel szervize?


Egyébként a km relatív. Nem tudom milyen típusokban, évjáratban gondolkozol. De azt szokták mondani, hogy a konszern TDI-k, elmennek fél milliót gond nélkül.

2015. jan. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem évi 20-25ezer km-ig jobb a benzines, én 12ezret megyek egy évben kb. Persze én sosem voltam dizel párti.

De nagyon sok mindentől függ, milyen kocsit veszel, hány éveset. A km is attól függ, ha mazdát veszel bezinesben is a totalcar azt írja 160ezerig simán érdemes megvenni.

Olvasgasd azt az oldalt is hasznos. Én most 106 ezerrel vettem benzines kocsit, elvileg nem tekerték és minden szervízben azt mondták nagyon megérte.

2015. jan. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

4-8éves között gondolkodom, és családban bevált márkáknál maradnák – Seat, Skoda. Amióta az eszemet tudom, nem volt nálunk velük gond. Munkába minél könnyebb, annál jobb kocsi kellene, szóval talán Ibiza, Leon, vagy Fabia lenne a választás.


A szervizhez nem értek, de mindenki azt mondja, még a szerelők is, hogy dieselnél átlagban sokkal több a költség, főleg ha valamit cserélni kell.

2015. jan. 8. 09:14
 4/10 szántóvető ***** válasza:
100%

én bátran ajánlom a dízelt,főleg ha még sosem volt ilyen kocsid.egyszer ki kell próbálni ezt is.

a gond ott van (legalábbis szerintem) hogy nincs egy családi autód.valami kombit néznék ha már 4 tagú lesz a család,esetleg egyterűt bár azok drágábbak.

az 1.2-es dízel kihegyezett,bénán járó motor,1.6-os kéne legalább.

azt elárulod hogy milyen kocsid van?az enyém is 1.4-es és kereken 7-et fogyaszt,ez alá nem is fogom tudni levinni.

dieselnél nehéz Km-t mondani mert nagyon fontos a korábbi üzemeltetés,a rendszeres karbantartás és a jó minőségű gázolaj.

[link]

2015. jan. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

jelenleg egy 3éves Ibizám van. Valamit nagyon jól belőttek rajta, mert még télen is hozom ezt a fogyasztást, nyáron meg sokszor 4,8ra jövök ki. Csak annyit teszek, hogy ésszel gyorsítok ki, és nem hajtom túl soha. Ok, ennek se kell pontosnak lennie, ezt mutatja a kocsi.

Egy időben kölcsönöztem sokat szüleim 1,9TDI Octiját, na ott még ésszel se kellett mennem, és simán 4litert evett.


Pont rátapintottál amúgy a lényegre, a család. Itt a dilemma. Alacsony fogyasztású kocsi, diesel, kisautó melóba, az megint akkora lenne mint az Ibizám. Viszont jó lenne egy családautó, de azzal meg nem akarok melóba furikázni + ott a nagyobb tömeg, aerodinamika, magyarán magasabb fogyasztás. Másrészt a kvázi új kocsinkat se szeretném munkába járásra elpazarolni.

2015. jan. 8. 09:56
 6/10 szántóvető ***** válasza:
akkor kompromisszumot kell kötni.mondjuk ibiza munkára,dízel kombi család hurcolására.2 hasonló méretű kocsi feleslegesnek tűnik.gondolom a szüleidtől se akarod kéregetni az octit heti rendszerességgel,nyilván nekik sem tetszene hosszútávon.
2015. jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Persze, azóta már eltelt 1-2év, szóval külön is költöztünk máshova, erre esélyem se lenne. Viszont akkor családi, kevesebbet járt járműnél ott már gondolom kizárólag elég lesz a benzín is, nem? Gondolok a jövőre, szóval környéken orvosok, suli, kórház stb. Nem sok kilométert lenne az a kocsi járva.

Lestem mondjuk a kombi Ibizákat, de ha igazi családiasat akarok, ahoz inkább az Octavia van közelebb.

2015. jan. 8. 11:11
 8/10 anonim ***** válasza:
úgy érzem megint keressük a nem létező autót,ami fogyasszon 2decit 100-on,kicsi legyn könnyű legyen,ne legyen drága a fenntartása meg a szervíz,de elférjek bennema családdal,elégítse ki minden igényem,szép legyen jó legyen,kevés km-el,fiatal legyen stb..stb.....meg árat ugyannem írtál,de gondolom az egész jöjjön ki 200ezerből.....
2015. jan. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak – tökéletes, tudsz ilyen autóra linket? :-)


Viccet félretéve amúgy már szűkül a kör. Átmentünk család irányba, gondolom akkor benzin, árban úgy 2,5 - 3millióg van keret.

2015. jan. 8. 11:27
 10/10 szántóvető ***** válasza:

kétségeim vannak a benzines kombi alacsony fogyasztását illetően.szerintem eladni is nehezebb lesz x év múlva.na mindegy,ennyi pénzből már válogathatsz a kocsik között.

ami új és kombi besorolásba esik (de valójában nem az a méretét tekintve) az pl. a nissan note.

[link]

2015. jan. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!