Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Shell vagy Mol kuton érdemeseb...

Shell vagy Mol kuton érdemesebb tankolni? (benzint)

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 15:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Ha már a kettő közül, akkor sokkal inkább a MOL. A Shelleken agyonvizezik a benzint és a legtöbb pénzbeli átbszás is a Shell-kutakon van.
2011. febr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Egyértelműen Shell! Az az egyetlen, meg asszem az Agip, ami más benzint használ. A többi kút, mind ugyanazt a rossz minőséget, csak más adalékokat tesznek bele.

A Shell saját, olasz benzint használ.

Én mindig ott tankolok, párom egyszer tudtom nélkül a Molnál tankolt. Hát az első km-eren megéreztem, hogy nem gorsul az autó, és akkor már bevallotta, hogy nem a Shellnél tankolt :S

2011. febr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Shell-s benzinnel tényleg jobban húz az autó.

Tegnap én is észrevettem, és rá is kérdeztem anyunál hogy hol tankolt, és mondta hogy Shell.

Ellőtte én Molnál tankoltam, és kettő közül a Shell tényleg jobb, de hallottam már ócsárlást mindkét oldal felé.

2011. febr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Magyarországon az összes kút az OMV-t kivéve a MOL-tól veszi a benzint, ez tény
2011. febr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
4.-nek van igaza.
2011. febr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Én eddig Shell és OMV kúton tankoltam mert zuglóban azok a legolcsóbbak (AVIA nem számít bele) meg a pontgyűjtés miatt. De mivel melóba pont útba esik a Bökényföldin a LUKOIL így át fogok szokni oda mert 10 forinttal olcsóbb.
2011. febr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Tubarózsa ***** válasza:
100%

Hali ha a két kút közt választok akor MOL, bár én a Lukoilnál tankolok, közel van, olcsó és jó is. ráaduásul hétvégén a legolcsobb áraai vannak a környéken.(10-15ft-al is olcsobb akár:)/hétvége: péntek du 16-tól hétfő reggel 7ig/ :)

üdv 20L

2011. febr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Placebo hatás + előítéletek.


Vak teszten simán megbukna minden elmélet, aligha lehet megkülönböztetni.

Komoly labor és próbapadi mérések alig kimutatható eltéréseit lehetetlen műszerek nélkül észrevenni.


Ízlések és ficamok..., kinek melyik tetszik.

2011. febr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%
Én gyűlölök a Shell-re menni tankolni, megállok tankolni, már ott spompolyog a tankos, mert, hogy ő tankol, el is b@szták a tankfedelemet már... és a szokásos kérdés: szeretne jobbik minőséget..meg, hogy vegyek motorolajat, mert akciós, mindegyikre mondom, hogy nem köszönöm, bemegyek fizetni, és akkor a pultos: vegyél boci csokit, most akciós, vagy csináljunk smart kártyát, szinte már könyörög..inkább elmegyek egy-két km-t odébb, ha nem is arra megyek, hogy a mol-on tankoljak, idegesítő, hogy minden alkalommal eljátszák ezt.
2011. febr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

sok internetes kutatás során benzin témában az alábbi infokat sikerült összegeznem:


Jelenleg Mo-n mindegyik benzinkút a MOL-tól veszi az alapanyagot, max. az adalékolásban mások az egyes kutak. A MOL pedig a ruszkiktól szerzi be.


A kivételek a prémium márkás (10-20-30ft-al drágább) benyák, ezek elvileg ténleg külföldről származnak.


Én is olvastam ilyen próbapados, mérőműszeres tesztet, ezek alig észrevehető különbségeket produkáltak az egyes kutak között. Viszont: ezek a tesztek alapvetően arra mennek, hogy az üzemanyag az előírások szerinti határokon belül mozog-e. Ennek mindegyik forgalmazó megfelel - nyílván mert egyébként jól megb*nák őket.


Személyes véleményem ugyankkor az, hogy az nem lehet véletlen hogy sokan írják azt hogy külföldi tankolásnál többet megy el a kocsi egy tank benzinnel.


Szóval szerintem azért vannak különbségek, persze az is igaz, hogy elég nehéz mérni, nagyon sok a változó körülmény. De attól még lehet hogy egyik kocsi jobban húz egyik féle benyától mint a másik.


A drágább nem feltétlenül jobb, de autótól és kúttól függően akár még 1 literes különbség is lehet fogyasztásban, akkor pedig már a drágábbal ugyanott vagy, sőt jobb a helyzet, mert ha optimálisabban dolgozik a motor, az kímélés szempontjából jobb.


Van még két nagyon jelentős tényező, amit mindig el szoktak felejteni:

- mikor volt ott a tankautó: amikor a tankautóból leengedik a tartályokba, akkor bizony a tartály alján összegyűlt cucc felkeveredik, és kell neki pár óra amíg újra leülepszik. Ha pont előtted volt ott a tartály autó, akkor faszán fel van keveredve a dzsuva, amit te szépen beletankolsz a kocsiba. Ha pedig régen volt ott a tankautó, akkor meg az aljáról fog szívni a szivattyú, akkor pedig megint a dzsuvát tankolod, mert ügye az az aljára leülepszik :)


- a tartályokat elvileg X időnként takarítani kéne, a leülepedett szennyet kimosni belőle. Mi az amin egy kút tud spórolni? Hát persze hogy a mosáson, mert ez nem látszik kívülről... Tehát kút függő hogy a takarítási periódust mennyire tartják be, ez pedig meghatározza a tankolt üzemenyag "dzsuva tartalmát".


A kutak többsége franchise rendszerben üzemel, nagyon szigorú elvárások mellett. A kutakat rendszeresen meglopják a fizetés nélkül távozók, ezeket a veszteségeket be kell hozni. Ezt főleg a shop-on, illetve a prémium márkás értékesítésen próbálják meg behozni. Jellemzően a shell-nél nagyobb a nyomás, ezért ott jobban élnek ezekkel a trükkökkel.


Így általánosítani szerintem nehéz, mert mitn írtan kút függő is. Ha mindig ugyanazokon a helyyeken tankolsz mérd le a kiadott mennyiség valóban annyi-e, mert van hogy csalnak ezzel is.


Én személy szerint egy konkrét OMV kúton tankolok, mert ott állítólag jobb minőségű a benya. Hogy mennyire igaz a franc se tudja, az biztos hgoy drágább :)


Néha mintha ténleg jobban húzna tőle a kocsi, de néha meg pont minha lomha lenne, és ezt az ingadozást egy tankolási perióduson belül is érzem (persze ez lehet a kocsi hibája is).

2011. febr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!