Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » FRiss jogsisok lenne egy...

FRiss jogsisok lenne egy kérdésem. Gyakorlat?

Figyelt kérdés
A sikeres kresz vizsga után ti hogy êrtesultetek arrol h mikor es hol lesz a gyakorlati vezetes?(a 30oras v mi)

2015. jan. 2. 02:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Az iskola vezetőjénél kellene érdeklődnöd a hogyan továbbról...

A sikeres elméleti vizsga után elkezdheted a gyakorlati részt (vezetés) - ehhez kell egy oktató, vezetési karton.

A 30 órát egyenlőre felejtsd el, az a kötelező óraszám, majd 25 óra vezetés után gondold végig, hogy elegendő lesz-e, vagy több kell a sikeres vizsgához (erről úgyis beszél majd az oktatód).

2015. jan. 2. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy a sikeres kresz vizsga után hív az oktató.
2015. jan. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem anno aki felkészített a KRESZ vizsgára (5-en voltunk összesen, kis létszámú csoportos oktatáson), az lett a gyakorlati oktatóm is. Vizsga után 1-2 órán belül hívott, hogy hogyan sikerült a KRESZ, és megbeszéltük a továbbiakat. Persze nem volt kötelező őt választani gyakorlatira, de őt már ismerte az ember.


Én is azt javaslom, hogy az iskolát hívd fel, vagy ha megvan az elméleti oktatód elérhetősége, esetleg nála is lehet érdeklődni, hogyan tovább.

2015. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Év vége, Karácsony, Szilveszter, Új év... nem kell türelmetlenkedni, ilyenkor az oktatók is inkább pihennek.

Jövő héten lehet érdeklődni, de a gyakorlati oktatás nem lóverseny, gyakorlati oktatás első időszakában nem hiányoznak sem a tanulónak, sem az oktatónak az extrém viszonyok.

Az alapokat megmutatni nyugodt körülmények között szokták az oktatók, amikor már elfogadhatóan megy az elindulás, sebességváltás, haladás, nem gond, sőt jó, ha vannak nehezítő körülmények (eső, hó, stb.)

Nekem legalább is így volt, arra is volt példa, hogy az oktatóm szólt, hogy ne menjek, nagyon esik, s még korai az esőben vezetés - az is kell, de majd később.

Később volt is több esős gyakorlás, akkor értettem meg miért nem akarta, hogy az elején esőben is menjek - gyakorlatlan vezető alig lát valamit, megy az ablaktörlő, a vizes úttesten az útburkolati jelek is alig látszanak, percek alatt kifárad a tanuló, ha még a belső dolgokra is külön figyelni kell.

Mostanság a hóval, jéggel lehet hasonló a helyzet, nem kell félni a téli vezetéstől, sőt jó az, ha oktató mellett tapasztalja meg a kezdő vezető a téli közlekedést, de amíg nincs néhány óra alap-képzése, s az utak nem szárazak, lehet az oktató szándékosan nem viszi ki a tanulót.

2015. jan. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm :)
2015. jan. 3. 00:45
 6/6 anonim válasza:

Miután megtudod hogy sikeres a KRESZ vizsgád,bemész az autósiskolád irodájaba és megmondod hogy gyakorlati oktatót szeretnél kérni. Ha van egy bizonyos oktató akihez szeretnél járni,akkor megkered hogy hadd járj hozzá.csak ilyenkor benne van a pakliban hogy neki most nincs üres helye tanulónak és akkor lehet hogy sokat kell varnod hogy elkezdhess vezetni.

Nekem azt mondták hogy ha talalnak,lesz szabad akkor telefonálnak . Egy héten belül csörgött a telefon,megmondrák ki lett az oktatom és azt mondták telfonon fel fog keresni pár munkanapon belül. Így is lett és akkor megbeszéltük az első vezetést 😊

2015. jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!