Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek fog rám is vonatko...

RoŁanĐ kérdése:

Szerintetek fog rám is vonatkozni az új szabály?

Figyelt kérdés
Még idén elkezdtem csinálni a jogsit de már csak január utánra kaptam a kreszre időpontot és azt olvastam hogy januártól megváltozik a kresz, nehezebb lesz 4x annyi kérdéslehetőséggel meg hasonlók. Ez rám is fog vonatkozni vagy csak azokra akik januárban jelentkeznek a jogsi elkezdésére?
2014. dec. 24. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem bonyolult.

Januárban vizsgázol? Igen.

Januártól módosul a vizsgarendszer? Igen.

Végeredmény: neked már az új rendszer szerint kell vizsgáznod. Nem fognak a te kedvedért régi rendszerű vizsgát tartani.

2014. dec. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A Kresz terjedelmileg az elmúlt 10 évben elhanyagolandó mértékben változott. Innentől fogva, nem teljesen mindegy, hogy ugyanabból az anyagból 5000 vagy 50 000 kérdés közül lehet választani a számonkérésen? Ha tudod, akkor nem kell parázni. Ha nem tudod, akkor meg..
2014. dec. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dörmögő ***** válasza:
100%
Igazából én sem értem mi ez a fene nagy félelem, meg mi az hogy nehezebb lesz. Nem arról szól szerintem a változás hogy nehezebb lesz, hanem hogy ugyanazon tananyagból több kérdést csináltak, meg új ábrák vannak. Igazából max az oktatóknak lehetne mondani hogy nehezebb, mert ők a régi kérdéseket és válaszokat kívülről fújták, az újakat meg nem. De hidd el hogy a "régi" rendszerben is az egyszeri vizsgázóknak azok a kérdések is újak voltak, ugyanúgy mint ezután.
2014. dec. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Talán csak a magolva tanulóknak lesz nehezebb, nekik négyszer annyi kérdésre kell bemagolni a választ, miközben a KRESZ-t valójában nem tanulják meg.

Azok, akik a szabályokat megtanulják, semmivel nem lesz nehezebb a vizsga, talán a műszaki kérdéscsoportot leszámítva, mert ott állítólag sok olyan kérdést feltehetnek, ami valóban újnak számít a vizsgán.


A változtatás oka célja egyéb iránt éppen az volt, hogy nagyon sokan készültek magolva a vizsgára, egyetlen hétvégén be lehetett magolni a kérdésekre adandó választ, az azokra érvényes szabályok ismerete nélkül.

Sok tanfolyamon már eleve nem a szabályok megtanulása, csak a kérdéssor megfelelő kitöltésére ment az oktatás.

A tanuló bemagolta, hogy pl. egy kereszteződést ábrázoló helyzetnél a T jelű tanulókocsi hányadikként haladhat tovább, de ha ugyanennél a kereszteződésnél a tanulókocsit másik pozícióba tették be, sokan már bele zavarodtak - a kérdésre adandó választ bemagolták ugyan, de a szabály ismeretük nem volt elég szilárd (nem mindenki, sőt többségben sem voltak, de sok tanuló készült magolva)

2014. dec. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, rád is fog vonatkozni, mivel a régi programmal/rendszerrel már nem lesz vizsgáztatás.

Ahogy írták, akik tudják a szabályokat, azoknak nem lesz nehéz. Én amikor vizsgáztam tudtam a szabályokat, meg sokat csináltam előtte gépen, így a kérdések 80%-át ha csak nekiálltam olvasni, már tudtam mi a megoldás. 14 perc alatt végeztem a vizsgával, persze sikerült is.

Mostantól ez a magolás nehezebb lesz. Egyébként én csak a biciklis-gyalogos idióta kérdéseknél csináltam ezt a magolósdit, ami nem érdekel, azt képtelen vagyok megtanulni(volt is ebből baj érettségin magyarból), hol érdekelnek engem a biciklis dolgok? sehol.

Ezért van az, hogy több mint 20 éve kamionozó rokonom amikor látta hogy kreszt csinálok, ő is csinált egyet, a B kategóriát nem tudta megcsinálni. A C kategória munkavédelem meg többi elméleti vizsgafeladatait meg 1 hibával csinálta meg(a 3 vagy 4 vizsgán volt 1 hibája összesen)

2014. dec. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!