Mennyi idő a jogsi megszerzése? B2
Ne haragudj, közben írtam ki egy nyelvvizsgás kérdést is. Középfok ez ugye a nyelvnél.
Sima B-s kategóriára gondolok...
:)
Ha nem buksz meg semmiből akkor kb 3-3 és fél hónap. Az egyetemet szerintem nem zavarná, mivel addigra a kresz és az elsősegély vizsgán is túl lennél, tehát már csak a vezetés várna rád. Ha belecsúsznál az egyetem kezdésébe, akkor megmondod az oktatódnak, hogy te csak X-Y időpontba fogsz tudni menni vezetni. Ez mondjuk egy cseppet lehet hogy lassíthatja a vizsgádat (pláne ha a vezetés és az egyetem is 2 különböző településen van), de így is max pár hetet csúsznál. És bár ugyan nem kérdezted, de egy jogsi napjainkban olyan 160-170E-be van benne, ha nem buksz meg semmiből.
Szerencsére a távolság nem sok az egyetem s vizsgabázis között. Tömegközlekedéssel 15 perc maximum.
Árat nézve elég húzós, olyan 150e-re számoltam, ha egyszer meghúznak mondjuk...
Vezetés tanulás nem hasonlítható az egyetemi tanulmányokhoz.
Az elméleti részt, a KRESZ-t meg kell tanulni, de nehéznek nem mondható az sem.
A vezetés lényegében gyakorlásból áll, természetesen ötvözve az elmélet tananyagával (szabályok betartása).
Meg lehet csinálni a nyári szünetben az egészet, mondjuk annyi előnyt adhatsz magadnak, hogy az elméletet elkezded már tavasszal - amint említettem, nem bonyolult, nem hiszem, hogy az érettségi rovására menne, vizsgára sem kötelező jelleggel kell bejelentkezned...
Kell még egy elsősegély vizsga, nincs meghatározva, hogy mikor, de ennek hiányában nem adják ki a jogosítványt.
A gyakorlati oktatásra a nyári szünet bőven elég, hacsak az oktatód nem megy el hónapokra nyaralni (oktató választásnál meg kell beszélni)
A zökkenőmentes tanuláshoz az anyagi részt érdemes túltervezni.
30 óra kötelező vezetés, amit még bizonyos megtett kilóméter számmal is spékelnek - tökéletes esetben ezzel le is lehet vizsgázni, de ez nem mindig elegendő.
Ha a 30 órához közeledve (mondjuk 25 óra vezetés után) még úgy értékelitek az oktatóddal hogy nem megy elég meggyőzően a vezetés, sokat hibázol (próbavizsgákon gyakoroltok majd) inkább fizess még órákat, fölösleges azért vizsgára menni, hogy ott megbukj.
Ez úgyis érzed majd akkor, amikor benne leszel a gyakorlásban - érdemes legalább 50 órával kalkulálni az anyagi részt, legfeljebb marad a zsebedben belőle, mint a szűken mért 30 órával belevágni, s idő előtt kifogyni a forintokból.
Abból indulok ki, hogy az oktatód normális fazon lesz, tele vannak a fórumok "hülye oktató" "hülye vizsgabiztos" minősítésekkel, biztos vannak olyanok is (válassz jól oktatót), de érdekes az én ismeretségi körömben senkinél nem merült fel, hogy le kell fizetni a vizsgabiztost (Debrecen), s az oktatók is többé-kevésbé elég jól meg tudták tippelni, hogy érdemes-e vizsgára jelentkezni.
Meglehet bukni egyetlen közlekedési helyzeten, elnéz a tanuló egy fontos táblát, megbukott - ez benne van, de ez már mégsem az a kategória, amikor még közlekedni sem tud egyedül, de vizsgázni akar.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!