Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van valami GPS alapú "nyomköve...

Van valami GPS alapú "nyomkövető" az 1999-es Opel Astrámban?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy sok kocsi ennek köszönhetően kerül elő, de nem tudom, hogy az enyémben van-e ilyen. Elég régi kocsi ugyebár.
2014. dec. 23. 14:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Már hogy lenne? A GPS a kétezres évektől érhető csak el hétköznapi halandók számára a mai pontossággal. Amúgy kár ilyenre költeni, ha el akarják lopni a kocsit, akkor ellopják. A GPS rendszeren nincs kommunikáció, az a rendszer csak egy irányú adatforgalomra képes. A kocsiban lévő egység csak a műholdak jelének vételére alkalmasak, ezért ezt a rendszert kiegészítik egy GSM rendszerrel. Ez viszont filléres kütyükkel nagyon jól blokkolható, ahogy a GPS is. A profibb tolvajoknak általában van ilyen eszköze, így sem a helyzetmeghatározás, sem a kommunikáció nem fog működni, a kocsid pedig ugyanúgy darabokban fogja végezni.


Amúgy aki szerint G Astrát nem lopnak, az téved. Az egyik leggyakoribb gépjármű típus, így nyilvánvaló, hogy nagy piaca van az alkatrészeknek.

2014. dec. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe, nem csak a kocsit félteném, hanem az aksit is. Valami megoldást találj ki, hogy nehezebben lehessen kiszedni.
2014. dec. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mármint a helyedben...

A sima GPS tracker helyett, én mást javaslok neked, csak írd meg, hogy max. mennyit költenél rá.

2014. dec. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Váltózár (50ezer beszereléssel együtt). Nem lehet szétverni, nem lehet fagyasztani, kiszerelése kb másfél óra műhelykörülmények között professzionális szerszámokkal. Persze nyilván van "megoldás" erre is, de időigényes, nehéz és bonyolult. Olyan átlag autónak amiben váltózár van nem fognak neki állni.
2014. dec. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Váltózár --> Tréler, 2 perc felrakni


MINDENT el lehet lopni, csak a tolvaj felkészültségétől függ, hogy meg tudja-e valósítani, illetve attól, hogy megéri-e vesződnie vele vagy talál könnyebb példányt.

2014. dec. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!