Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van valami GPS alapú "nyomköve...

Van valami GPS alapú "nyomkövető" az 1999-es Opel Astrámban?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy sok kocsi ennek köszönhetően kerül elő, de nem tudom, hogy az enyémben van-e ilyen. Elég régi kocsi ugyebár.
2014. dec. 23. 14:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem rakattál bele semmit, akkor biztosan nincs benne!
2014. dec. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Most eléggé rám jött így a félelem attól, hogy esetleg ellopják, mert baráti társaságban az utóbbi 2 hónapban 2-t elloptak. Elképesztő, hogy ezek szerint mennyire egyszerű elvinni...
2014. dec. 23. 14:14
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Megveszed, belerakod, rendszeresen fizeted a benne lévő SIM kártya előfizuját --> van benne.


Várod, hogy majd magától kinő --> nincs benne.

2014. dec. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Értem :D
2014. dec. 23. 14:15
 5/15 kovpet ***** válasza:
Köss rá CASCO-t.
2014. dec. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen egy autógyártó sem szerel szériába GPS nyomkövetőt - csak utólag lehet beszereltetni biztonságtechnikai cégekkel.


Ex főnököm autóját kb. 3 hónapja a nyomkövető mentette meg, ház elől ellopták (legújabb Range Rover) kb. 3 perc alatt. De szerencsére volt benne utólagos "néma" riasztó és nyomkövető, kb. 800 méterre jutott vele a tolvaj, a központból lekapcsolták az üzemanyag szivattyút és az autó leállt.

2014. dec. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Kinek kéne ilyen öreg vacak?
2014. dec. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó az, alkatrésznek jobban elmegy, mint egybe és le sem lehet bukni vele...


egy délután szétkapják a "fiúk a bányába", aztán mehet minden megjelölt (alvázszám, motorszám) alkatrész bele a Dunába és kész is. Meg sem lehet vele bukni, ha már darabokban az autó.

2014. dec. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Gyárilag, cuni?
2014. dec. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Simán lopják az öregebb autókat is (annak a válaszolónak, aki még nem hallott erről).

Amúgy nem hülyeség beszereltetni. Én eBayről vettem GPS trackert, külön érdemes még hozzá venni egy tápvezetéket, mivel maga a cucc akkuról szalad, és az csak egy napig bírja; a kábelt bekötöd valahová a kocsiban, ahol van 12 volt, és nagyjából kész. Kipróbáltam a cuccot, úgy is tökéletesen veszi a műholdjeleket, ha az alvázra tapasztod fel. Ergo elég szabadon elrejtheted a kocsiban. Beleraksz egy SIM kártyát, amit évente feltöltesz minimális pénzzel, hogy meghosszabbodjon az érvényessége, és kb. ennyi. Mindenféle funkciói vannak, ráküldesz egy SMS-t, és válasz SMS-ben képes komplett GoogleMaps linket is küldeni, ergo okostelefonon egyből az SMS linkjére kattintva a térképen fogod látni, hogy hol a kocsi.

Megadhatsz neki egy négyszöget is koordinátákkal, amelyet elhagyva automatikusan küldi neked az SMS-t a tracker. Egyszerű és nagyszerű, és elég megbízhatónak is tűnt a próba során. Egy jellegtelen kis doboz, ha acetonnal letörlöd róla a GPS TRACKER feliratot, bárhol elhelyezheted a kocsiban, az avatatlan szem nem szúrja ki, hogy mi az.

2014. dec. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!