Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan és miért kell megköszön...

Hogyan és miért kell megköszönni autóval hogy elengednek?

Figyelt kérdés

2014. dec. 22. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Kézzel, vagy pedig az elakadásjelző egyszeri villantásával.

Ha valaki beenged a nagy tömegbe, azt szokás megköszönni. Ha nem enged be valaki, akkor több perceket is állhatsz egy helyben, és sok ilyen helyzet van még.

2014. dec. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Mi kamionosok oda-vissza indexeléssel szoktuk megköszönni.

Sötétben előzéskor villantással jelzi, hogy már bejöhetek elé.

Hogy miért? Mert segít nekem, és ezt illik megköszönni.

2014. dec. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

én azt tapasztalom, hogy egyre több a birka ember, aki nem tudja, hogy a sötétbe egy jól belátható útszakaszon miért teszem ki a jobbra indexet, ha nem jön szembe senki. aztán meg bambáskodnak mögöttem és miután rájönnek, hogy nem fogok 50-nél* többel menni, végül mégis csak megelőznek. megköszönni pedig a vészvillogó felvillantásával lehet (1-2 villantás). de volt már olyan is, aki jobbra -balra indexelt, meg olyan is, aki a fék lámpáját villantotta fel párszor. a motorosok pedig szét teszik a lábukat. :D


*igen, tudom hogy 50 főútvonalon nevetséges, de mikor késő este hulla fáradtan jövök haza melóból inkább nem száguldozok, még akkor sem, ha azt a néhány km-es útszakaszt már csukott szemmel is le tudnám vezetni! meg hidegen nem szeretem gyilkolni a motort sem.

2014. dec. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kelleni nem kell, sok országban teljesen ismeretlen is. Ha ott köszöngetsz, nem is értik.

Én igyekszem előzékeny lenni, persze ésszel. Mérlegelem, mit nyer, mit veszít a forgalom. Ha megköszöni valaki a segítséget (a módját írták már), jól esik, de nem várom el.

Érdekes, hogy pl. a pesti buszvezetők megköszönik, ha kiengedem, pedig köteles vagyok. Amikor meg látom, hogy valaki már jó ideje áll a mellékutcában, s jelzek neki, hogy gyere, nem hogy köszöni, de a feltartott középső ujját mutatja.

Érzésem szerint picit el is harapózott ez a dolog, mert egy egyszerű sávváltás szerintem nem köszönni való. Bőven elég lenne ha valami jelentősebb segítség esetén.

2014. dec. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
32%

Utóbbi időkben egyre bunkóbbak a női sofőrök, akik természetesnek veszik hogy őket bizám ki kell engedni mert nők.... szégyen.

Egy nőtől sem láttam még hogy megköszönte volna, ezért engedem ki csak a férfitársaim, akik érdekes mód mindig megvillantják az elakadásjelzőt, vagy intenek egyet...

Miért engedem ki? Mert jól esik hogy megköszöni és segíthettem rajta :)

2014. dec. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!