Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Motoron hogy szokás megköszönn...

Motoron hogy szokás megköszönni, ha elengednek?

Figyelt kérdés

Még csak pár hete motorozom, de őszintén szólva nagyon meglepődtem a magyar vezetési kultúrán. 99.9%-a az autósoknak úgy tűnik, nem bánja, ha gyorsasági motorral megelőzöm, mindenki szépen ki szokott húzódni, ha kell, vigyáznak rám. Nagyon sokszor eszembe jut, hogy de jó lenne megköszönni, de vezetés, pláne előzés közben egyáltalán nem olyan egyszerű motorról csak úgy integetni, mint autóban ülve, ahol csak berakom az elakadásjelzőt picit, vagy felemelem a kezem.. a jobb kezemet nem engedhetem el, mert azzal húzom a gázt, a balt szintén macerás, mert pont akkor szoktam felváltani és kell a kuplung.

Vajon érzékelik és még inkább, értik az autósok, ha elkezdek bólogatni, vagy kirakom a jobb lábam oldalra a motortól?


Felesleges birkózni, elmegyek, és megígérem, hogy nem tartok fel senkit. Ha piros lámpánál kocsisor között elballagok, vagy buszsávban hajtok, az nem eszeveszett őrültködés, hanem a kresz szerint szabad. És ismét csak megjegyezném, hogy nem fogok feltartani senkit, amint zöldre vált a lámpa, nagyon kigyorsulok.


Mindenesetre ha valaki elengedett mostanában motorost, akkor ezúton üzenem, hogy nagyon hálásak vagyunk, köszönjük szépen.



2013. júl. 3. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Elég ha intesz nekik, vagy bólintasz, ebből értik a jelzésed
2013. júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Felemeled a bal kezed és kibírod váltás nélkül azt a kb. 0,5 másodpercet...


De amúgy én úgy szoktam, hogy előzés után a jobb lábam kirakom, érteni szokták.


Vagy index jobbra-balra-jobbra egy-egy villantás.

2013. júl. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokszor láttam már olyan megköszönést, hogy ha lehúzódással elengedem a két sáv között gyorsan közeledő motoros, a felém eső lábát nyújtja ki egy pillanatra, miután elhúzott mellettem.
2013. júl. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nem ez a kérdés, de a magam részéről senkitől nem várom el, hogy megköszönjenek bármit. Természetesnek veszem, hogy segítek, ha tudok. Motorozni meg kockázatosabb is. Ha ilyen jelzést kapok, örülök neki, de ha nem, akkor sem gondolok semmi rosszat.

Ha még most kezdtél motorozni, van épp elég figyelni valód. Arra vigyázz, hazaérj épségben.

2013. júl. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem egyszerű.... Van elakadásjelzőm
2013. júl. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Lerúgod a lábadal az autos tükrit...
2013. júl. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Intel, bólintol, esetleg a jobb láb. Esetedben a láb marad, elvileg azzal mást az adott esetben amugy sem kell csinalnod :)


Éppen a napokban autóztam, és motoros rendőröknek húzódtam le, es ok elakadasjelzővel koszonték emg.

2013. júl. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oh oké, köszi szépen :)
2013. júl. 4. 10:13
 9/10 anonim ***** válasza:

felsorolták... az autós úgy is tudja, hogy a motoros értékeli..főleg, ha valaha ült, vagy ül motoron(is)


ne felejtsd el, nem gonoszok az autósok, csak néha mással foglalkoznak... az a rossz, amikor a pizzafutár jobbról, a szpídgép balról jön, és egyszerre...akkor mit csináljak?

2013. júl. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"az a rossz, amikor a pizzafutár jobbról, a szpídgép balról jön, és egyszerre...akkor mit csináljak?"


A pizzafutárt üsd el, mert az nem én vagyok ;))

Csak viccelek.


Köszi a véleményeket, nagyon érdekes volt.

2013. júl. 8. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!