Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes autó indítása után...

Érdemes autó indítása után rögtön fűtést kapcsolni vagy úgy nehezebben melegszik be a motor?

Figyelt kérdés
Meleg levegőt akkor fúj ha már bemelegedett a motor. Érdemes ezt megvárni vagy élég ha indítás után bekapcsolom a fűtést és majdcsak jön a meleg levegő?
2014. dec. 22. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
A fűtés általában a motor hulladékhőjével működik, a hűtőkör része a fűtőradiátor. Ha egyből feltekered a fűtést, eggyel több hűtőt iktatsz be a hűtőrendszerbe, ráadásul a fűtőradiátort nem tudja kikapcsolni a termosztát. Ezért a bemelegedés lassabb. Én csak akkor szoktam rányitni a fűtést, ha megmozdul a vízhőmérő mutatója, általában ilyenkor már autótípustól függetlenül elég meleg a hűtőfolyadék ahhoz, hogy értékelhetően fűtsön. Addig úgyis csak hideget vagy langyosat fújna, tök felesleges bömböltetni a ventillátort, de legalább egy kicsit gyorsabban melegszik a motor. A teljes felmelegedést nem kell megvárni, mert a fűtéshez általában a hengerfejből jön a vízcső, a vízköpeny egyik legmagasabb és legmelegebb pontjából, ráadásul a fűtőradiátor magasabban szokott lenni a hengerfejnél. Így a radiátorba nagyon hamar elér a meleg folyadék, a vízköpeny sokszor még kézmeleg, mikor ott már rendesen forró a létyó. A fűtés így jóval az üzemi hőfok elérése előtt le tudja adni a teljes fűtőteljesítményét.
2014. dec. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én speciel nem variálok,rá van tekerve a fűtés indításkor is.

Még a vízhőfok semmit sem mutat,de már fújja a meleget pár percen belül.

(Skoda felicia)

2014. dec. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálom, hogy a melegre van állítva a kapcsoló, de a ventillátort nem kapcsolok. Aztán általában a következő falu közepén kezd el valamicskét langyosodni, ott bekapcsolom a ventilátort, és a faluból már úgy érek ki, hogy meleg van.

De amikor -10 alatt vagyunk akkor elindítom egy 4-5 perccel korábban, meg benyomom az ülésfűtést, aztán akkor elég kulturált idő van indulás után nemsokkal. Persze ha épp a fűtött műhelyből állok ki(szökőévente egyszer) akkor arany élet van. Csak sokszor én nem férek be az ajtón, nem hogy egy egész autó

2014. dec. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én rögtön beinditom mindig, már csak azért is, mert párásodik az üveg másképpen. Igy is 2-3 km múlva már langyosat fúj, pedig dizel.
2014. dec. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is állandóban megy a fűtés, ha meleget fúj ha nem. Az első szélvédőre (és lábra) van irányítva, mert a szélvédő párásodik, és a kicsapódott párát még a hideg levegő is gyorsabban párologtatja el, mint a semmilyen. Egyébként 2 km után már langyosat, 5 után már forrót fúj, szóval nincs gond a fűtéssel. (1.3 Swift)
2014. dec. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!