Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW vagy PASSAT?

BMW vagy PASSAT?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy B5.5 1.9 PDTI Passat (tiptronic) tulajdonosa vagyok. Szép kocsi illetve szeretem is, de félek tőle mi lesz ha ha elkezd megbomlani, turbó, automata váltó,adagoló,PD elem... stb. úgy gondolom ezek nem kicsi összegek. Eddig egy év alatt 300.000 körül költöttem rá, fűtés,központi zár,fékek,illetve nemsoká vezérlés cserés. Gondolkodtam hogy eladom és vásárolnék egy E36-os 320i BMW-t, mindig is nagyon tetszettek. Véleményetek szerint anyagi szempontból jól döntenék????

2014. dec. 22. 06:48
1 2
 1/16 Joci84 ***** válasza:
57%
Szerintem cseréld le Bmw-re egy 320i-re tuti nem kell költeni 300000-et, mivel nincs benne turbó se semmi ami könnyen elromolhat! Olyat vegyél ami láncos, nem szíjas, azt akkor max olajcsere, gyertyacsere lesz a gondod! 1994 től gyártottak már mind láncosak! Nekem is e36 om van és 4 év alatt nem költöttem rá ennyit, beleértve a két műszakiztatást is! Igaz 6 hengeres, így picit drágábbak az alkatrészek, de már egyel talán nem vészesek!
2014. dec. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 HerevErik ***** válasza:
0%
Alfa 156 1.9 jtdm kifújja az orrát mind a kettőnek... :)
2014. dec. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
ha nem egy széthajtottat veszel, sztem nem lesz gond, a 2000 eseket már nem nagyon veszik a bolyracerek, bár lehet 1 el nagyobb motor azt mar tuti nem vmi fiatal suttyo hajtotta, aki hidegen szétcsa a lovak közt.
2014. dec. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nos én szeretem a BMW-ket is, de véleményem szerint ez nagy visszalépés lenne, mert:

-az E36 jóval régebbi autó, mint az 5.5-ös, ráadásul kissebb is

-gondolom a tied 131 lovas, az E36 150 lóereje nem lesz sokkal jobb

-ha ráköltöttél már annyi pénzt, pont azzal jársz jobban, ha még megtartod pár évig, mert tudod, hogy ezekkel a dolgokkal, amit megcsináltál, nem lesz gondod.

-ha jól értelmezem, a 300.000 forintból még semmit sem kellett a motorra költened, hanem olyan dolgokra költöttél, amik bármely autón tönkremehetnek. Elárulom, hogy az ilyen régi BMW-nek is mindig van valami kisebb-nagyobb bajuk, arra is kell költeni rendesen

-nem beszélve arról, hogy a BMW 2x annyit eszik, mint a TDI. A Passatodon ha tönkre is megy valami (turbó stb)m akkor rövid időn belül visszaspórolod az üzemanyagon a javitás árát.


Tehát anyagilag nem éri meg. De a te döntésed, nem akarlak lebeszélni. Amúgy ha mindenképpen benzines BMW kell, nézd meg az újabbakat, például E46-os, vagy az E39-est, ami már nagyobb, mint a Passat, és jobb is, ráadásul a Passat árából egész jókat vehetsz.

2014. dec. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, a 131 Lovas változat van nekem, nem, még a motorra nem kellett költenem.Anno külföldi munkavállalás miatt vettem meg. Pályán nagyon jó volt, viszont most inkább városban közlekedem, ide meg nem igazán jó, az automatának lomhák a váltásai és amúgy is nagyon hiányolom már a manuált.
2014. dec. 22. 10:09
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
Jo dontes de vanos nelkul lomha varosban. Az alublokktol meg tartok. M50tub20 amivel lesd ez a 93-95evjaratok ugya en dohog nekem e34ben es imadom!
2014. dec. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Na a 9:12 ahogy egy másik kérdésnél sejtettem csak egy újabb Alfa-fan...


Erre a témára visszatérve. Azért attól függetlenül érdemes arra is gondolni, hogy a 320i-vel 8-12 liter között fogsz járni még óvatosan adagolva a gázt is.

2014. dec. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Jelenleg 15L a városi normám a Passat-nál. :)
2014. dec. 22. 21:29
 9/16 anonim ***** válasza:
Az rengeteg. Ott valami nagyon nincs rendben.
2014. dec. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ott valahol elfolyik a gázolaj..nem kicsit..nagyon. Nézd át sürgősen az üzemanyagrendszert, adagoló, stb.

Vidd el diagnosztikára, tuti van valami hibája.

2014. dec. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!