Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek aki havi 100-120...

Szerintetek aki havi 100-120 ezret keres az milyen autót engedhet meg magának amit fenn tud tartani?

Figyelt kérdés
2014. dec. 20. 11:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább járjon az ember egy régi autóval amit ki tud fizetni, mint hogy aztán elvegye a bank és a család csődbe menjen az új autó miatt!


És hogy ez mennyire igaz: Használt kocsit vettem ugyan, de hitelre, ami 1,2 millió volt 7 évre. Amikor megvettem, nettó 170 ezer volt a keresetem, a havi hitel pedig 25 ezer körül. Senki nem mondhatja, hogy túlvállaltam magam.

De aztán jött a válság, majd a kormányváltás. A havi törlesztőrészlet 32-37 között mozgott, a munkanélküli segély előbb 43 ezer, majd az aktív korúak ellátása 23 ezer forint. Másfél évig nem kaptam munkát. Ha nem segítek a szüleim, hideg vízre sem tellett volna.

Szerencsére ezeken túl vagyok.

2014. dec. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Sokan nem keresnek 150 felett és mégis 8-10 éves Fiestával, Fabiával járnak.

Sztem a suzuki nagyon az alja. Nyugdíjasoknak szokott lenni.

2014. dec. 20. 12:44
 13/25 anonim ***** válasza:

Hát attól függ. 100-120 ezerből nem lehet összespórolni egy autóra, ha normális életet élsz (eszel rendesen, szórakozol, ruhák, stb). Na de tegyük fel, hogy megvan már a pénz, és havi egy 10-est félreteszel benzinre (ami szerintem nagyon kevés), akkor már rendben van a dolog. Csakhogy nem számoltál még legalább havi 10-15 ezret a kötelező költségekre, meg az esetleges javitásokra, stb.

Nem is olyan régen én is vigan éltem havi 100 ezerrel, saját autóval, hiszen a szüleim tartottak el, a pénz mehetett az autóra. De ha magadat is fent kell tartsd, hát meggondolnám az autóvásárlást, annak ellenére, hogy autómániás vagyok. Ja és volt az idén olyan hónapom, hogy egy hónap alatt 150.000-ret tankoltam el, bár ez most nem ide tartozik, hogy én túl sokat kocsikázok.

2014. dec. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

"Sztem a suzuki nagyon az alja. Nyugdíjasoknak szokott lenni."


Na ezt magyarázd el.

Mi a különbség az 1.3 as swift, opel corsa, ford fiesta,peugeot206 és még sorolhatnék pár kisautót, között?

Mindeggyik ugyanarra való.

Semmivel nem aljább a swift ezeknél.

Például a corsánál fapadosabb autó nincs a piacon.

Még most is árulják kurblis ablakkal kézzel tekergetős visszapillantó tükörrel.

Swift ben ilyet nem kapsz.

És a régi swiftek nagy része sem teljesen fapados, sőt sok jól felszerelt is bvan köztük.

Ugyhogy nem a buta előitéletek alapján kell autó és ató között különbségeket tenni, hanem meg kell nézni a választékot.

Például az 1.2 es b corsánál nincs fapadosabb és kényelmetlenebb kisautó(főleg a 3 ajtós kényelmetlen de nagyon) a mai használt autó piacon a 15-20 éves autók között az tuti

2014. dec. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
A milyen autója van és a milyet engedhet meg magának nem ugyanaz.
2014. dec. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

14-essel vitatkoznék.

400ért kapsz 15 éves Thaliát szervóval, távirányítós központizárral, légzsákkal, elektromos ablakokkal, ködlámpával.

A swift kb 100.000el olcsóbb de jó esetben centrál meg szervó van benne ennyi pénzért. Szóval szerintem elég fapados a swift.

2014. dec. 20. 13:53
 17/25 anonim ***** válasza:
Az előbb még globálisan minden Suzukira mondtad, hogy alja. Az én Ignisem full extrás (szervo, központi zár, ABS, klíma stb.) Egy SX4 miben fapados?
2014. dec. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

nekem 1.6 os swift sedan om van 2001 es

kb 300 ezret ha ér.:-)

Van benne szervó 4 eletromos ablak elektromos tükör gyári alufelni és 93 lóerő a 910 kilóhoz.

Nem cserélném el egy táliára az tuti:-D

2014. dec. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

ja és még valami...

a 15 éves thalia pénz temető

a suzuki meg nem romlik el:-D

2014. dec. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Nekem 110 ezer a fizetésem.

60 ezer az albérlet+rezsi együtt.

Minimum 20-25 ezer az élelmiszer, és akkor még szerényen élek.

10 ezer jut egyéb költségekre, pl. tisztálkodás, mosószerek, gyógyszer stb.

A bérletem 9500Ft.

Szórakozni egyáltalán nem járok, így jó esetben kb. 10 ezret elvileg meg tudok takarítani, de szinte mindig közbejön valami váratlan kiadás, hol ez romlik el, hol az, hol a cipőm megy tönkre stb.

El se tudom képzelni, hogy ilyen életszínvonal mellett én autót tartsak fenn, még úgy se, hogy akkor ugye nem kell bérletet vennem, tehát 9500Ft-tal több marad a zsebemben. Akinek ennyi fizetés mellett autója van, igazán megoszthatná velem, hogy honnan teremti elő rá a pénzt.

2014. dec. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!