Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 re akarok egy...

Simson s51 re akarok egy elektronikus hőfokmérőt a gyújtás kapcsolóból kell belevezetni az áramot?

Figyelt kérdés
2014. dec. 17. 21:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
azt milyen hőfokot akarsz te egy simsonon mérni?mert hogy vizet nem fogsz tudni az biztos,levegőt meg minek?4?!
2014. dec. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Henger hőfokát lehet mérni, előbb talán érdemes lenne utánajárni a dolgoknak és nem rögtön leb*szni a kérdezőt. A kérdésre válaszolva igazából tök mindegy honnan adsz neki áramot. Nem tudom hogy milyen rendszered van, 6/12 voltos, de az akkumulátor az kell, mert az ilyen műszereknek nem lehet váltóárammal működtetni a tápellátását. Ezzel jóformán válaszoltam is, tehát a lényeg hogy az akksiból menjen és ne máshonnan.
2014. dec. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
na mert a hengerhőfokot aztán baromi fontos mérni egy simsonnál!
2014. dec. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Senkit nem érdekel a véleményed. Nem a te motorod, arról ha gondolod szedd le a kilométerórát is, végülis nem kötelező. Kocsiba se fontos a fordulatszámmérő, mégis raknak. Miért ne? Mellesleg honnan tudod hogy milyen gépe van? Lehet hogy egy jó pörgős 10 ezer körül dolgozó motor, aminél nyáron 40 fokban egész napos nyúzásnál a léghűtéssel igencsak oda kell figyelni. Széria motornál is hasznos dolog, semmi rosszat nem tesz vele hogy rárakja.
2014. dec. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

1 és egyben 3. válaszolót nem kéne lecseszni mert, igaza van, egy léghűtésesnél felesleges a hűfökmérő, nekem vizesnél sincs.

egy ócska simson meg ne tudjon már tízezreket pörögni, örüljünk, hogy ha évbe 2x beindul és el tud menni a boltba vele.

2015. jan. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
a hengeren meg eleve nemtudom mit mérsz mikor a robbanáskor több száz fok van bent utánna meg 80 körül, akkor olyan lesz mint egy fordulatszámmérő vagy nem értem :) . 1 ment a zöld kéz
2015. jan. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg még mindig nincs igaza az első válaszolónak, mert a henger hőfokát akkor is meg lehet mérni, annak ellenére hogy léghűtéses, sőt még az sem fontos hogy Simsonról van szó, mert akkor is meg lehet. Lehet hogy felesleges, de amíg nem a te motorodról van szó legyen már mindegy hogy mit rak rá fel, mivel semmi rosszat nem tesz vele, egy plusz információ neki, ennyi. Az meg hogy ócska a Simson, erre csak azt tudom mondani hogy mindenki máshogy becsüli meg amije van és ehhez teljesen joga van, de ha nem a széttuningolt kókány szarokból indulunk ki, akkor azt mondanám hogy nagyon ritka az 50-es kategóriában az ennyire kényelmes, strapabíró, megbízható és sokoldalúan használható motor, ami még 30-40 év után is kultuszgépnek számít. Persze le lehet nézni az egyszerű keletnémet technológiát, meg könnyű a Yamaháról ugatni, csak azt ne felejtsük el, hogy egy Simson, legyen bármilyen, azt minimum 30 éve találták már ki, de még a mai napig motor és amíg lesz benzin az is fog maradni.
2015. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

a simson starapbíró megbízható gép?

hát inkább elsétálok mint hogy az az ócska simson megálljon fél úton. nekem is volt felújtittam az utolsó csavarig, de akkor is 2 napot mentem vele 3hetet szereltem. a bánatnak se kéne simson többet.

amúgy meg kib szottul nem érdekel, hogy mit rak rá de akkor rakhat rá légnyomásmérőt a kerékre mert az is egyből 2 plussz infó, meg el ne felejtsük a 2 visszapillantót lehetőleg ne szimszonosat mert az úgy valahogy néz is ki, és a dobozt amibe a bukót belerakja meg a gyorsleállító vezetéket, mert az is fontos, hogy le tudja állítani ha nagyon muszály. bár simo-nál öröm ha indul. egyébként meg nem yamaháról ugatok. Úgyhogy a simo-ról ennyit. Aki meg azt vesz az valószínűleg vagy agyvérzésben akar meghalni, vagy egyszerűen hül ye

2015. jan. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
csak még arra válaszoljatok már gondolok itt rád, és a kérdezőre, hogy mi a búbánatnak kell mérni a henger hőfokát? ráteszi a kezét meleg?meleg. akkor óvatosan vagy megállok pihenni. ennyi, de én tőlem nyugodtan rakjatok rá még esetleg turbó nyomásmérő órát is igaz nem turbós de hagy legyen
2015. jan. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az azért elég érdekes, ha tényleg felújítottad és mégsem működött. Igen, szerintem egy megbízható gép, mert mindennel elmegy, nyúzhatod terepen is, az a blokk hogyha gyári jó minőségű alkatrészekből van, nem fog tönkremenni még ha fáradt olajjal kevered neki a benzint, akkor sem. Régen én is szereltem, de a végén mindig 2 dolog jött szóba, az hogy én rontottam el, illetve hogy az utángyártott alkatrészek sz@r minőségűek és hamar tönkremennek. Később ahogy megcsináltam, kivágtam belőle minden kínai vackot, ilyen hidegben is 2-3 rúgásra indul, azóta soha nem hagyott cserben. Megjegyzem a váltóhoz, hengerhez sosem nyúltam. Amúgy meg ha egy 100 fokos hengerre ha ráteszed a kezed akkor gratulálok :D Én inkább tennék rá egy órát, minthogy fogdossam, dehát te tudod.
2015. jan. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!