Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nektek hogyan ment a vezetés...

Nektek hogyan ment a vezetés eleinte?

Figyelt kérdés
Már mondhatni régóta vezetek, úgy értve hogy már korábban is sokat vezettem apámmal, nagyapámmal mielőtt elkezdtem volna a kreszt stb. És velük jól is ment, jól megmutatták mit hogy kell és nagyon élveztem. Aztán mióta elkezdtem vezetni ez kezdett már kissé teherré válni. Nem igazán élvezem, unalmas, stresszes. Próbálok mindig minden jól csinálni de egyszerűen nem bírok sohasem jól koncentrálni, figyelmetlen vagyok és olyan hibákat követek el amiket alapból gondolkodás nélkül tudok. Lassan itt lesz majd a vizsga és nagyon izgulok mivel tudom hogy képes vagyok rá de ez az órákon abszolút nem látszik, legalábbis én nem látom. Nem az ilyen alap elindulás, sebességváltás, kanyarodás stb-vel van bajom hanem inkább a kresz szabályok felelevenítése stb. Valamint elég bátortalan vagyok valahogy feszélyez a helyzet. Az oktatóm szerintem jónak mondható csak kissé hirtelen haragú és emiatt a néhai beszólogatások kicsit zavarnak de mondjuk ezeket én hamar elfelejtem. Az a legnagyobb baj hogy próbálok nyugodtan vezetni de valahogy úgy érzem az oktató nem bízik bennem amit meg is értek mivel biztos sok rossz tapasztalata van de engem ez zavar, nem tudok elmélyülni a vezetésben. :D Na meg hát Pesten a nagy forgalom miatt is kissé zavaró hogy mindenhol emberek alig lehet sokszor haladni és mindig figyelni kell, folyamatosan. Tudnátok tanácsokat adni hogy mivel tudnák segíteni saját magamnak illetve nektek mi segített? Nagyjából 15-20 órám van eddig és a közelgő vizsga elég stresszessé tesz és próbálok másra gondolni de nem nagyon megy és ez megőrjít egy kicsit. Annyira szívesen vezetnék már pedig, egyik legnagyobb álmom de nagyon félek a csalódástól holott egyébként szerintem már most el tudnák gurulgatni a városba:D Légyszi pár atyai jó tanácsot adjatok! Előre is köszi.

2014. dec. 15. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Pl milyen szabályok amiket elfelejtesz?


A Rutin nagyon sokat számít, gondolkodás nélkül elengedek egy balra kanyarodás előtt egy szembejövőt, vagy egy előttem (kis ívben) kanyarodót. Sokszor nem is gondolok bele, ez ösztönös kell legyen. Ebben csak a rutin fog segíteni.

2014. dec. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát ezt nehéz lenne el magyarázni de nem arról van szó hogy nem ismerném a kreszt hanem hogy túl sok mindenre kell figyelni (melyik sávból melyikbe kanyarodsz, az ilyen ritkább táblák felidézése vagy akár az hogy ne csapjam le a kanyart, út közepén haladjak) legtöbbször ezzel így nincs gond mert közlekedésben legtöbbször követem az előttem haladót és sokszor hagyom befolyásolni magam amit az előttem lévő csinál amiről kiderül hogy nem jó. Nehéz szabályosan közlekedni hogyha a környezetemben és az utakon nagyon sokan nem tartják be én meg próbálok érzésből, elrugaszkodni a szabályoktól ami nyilván nem jó. Valamint nincs elég idő hogy gondolkodjak ezért cselekedni kell gyorsan ami sokszor hibával jár.
2014. dec. 15. 22:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor:


kezdetnek tudd kezelni a járgányt, elindulni, váltani, kormányozni.


Utána tudd arra irányítani amerre menni is akarsz. Pl a sávodban maradni. Tanulj meg kanyarodni, minél kisebb ívben. Nagyon gáz amikor valaki indokolatlanul átmegy a szembe sávba, mert túl nagy ívben kanyarodik.


Ezeket tanulhatod kihalt helyeken, tanpályán, parkolóban, stb.


Ha ez megy, akkor jöhetnek a szabályok, azaz a forgalom.


Egy valamit megsúgok. Az oktató mellett nem fogsz kiteljesedni soha. Teljesen más úgy vezetni, hogy mondogatják neked mikor merre menj, mint amikor célod van.


Kell egy tudás a vizsgára, de az csak az egyik fele. A másik fele a szerencse, túl kell élni.

Az egész vizsga vicc. Én minden alkalommal a vizsgaútvonalakat gyakoroltam, kevés kivétellel.

Igazi rutint nem így fogsz szerezni, csak a vizsgára készítenek fel, semmi többre. (vicc, hogy amikor elsőnek megbuktam, akkor azzal etetett a biztos, hogy az életre készítenek fel.)


Összegezve akkor: egymásra kell építeni a tudást.

2014. dec. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az az érzésem, hogy abba a csapdába estél, hogy meg voltál róla győződve,. már jól vezetsz, és kellemetlenül érint az a felismerés, hogy mégsem... ennek az oka az, hogy semmi tapasztalatot nem szereztél a nagyvárosi, nyüzsgő forgalmi helyzetekben.

A kocsi kezelést megtanultad apáddal, ami biztosan hasznodra vált, de mivel összetett, bonyolult forgalmi helyzetekbe vele nem mentetek be, most visszaüt az, hogy talán már rutinból vezetnél, amit joggal nem enged az oktatód, megköveteli a figyelmet.

A vezetés alapja a folyamatos figyelem, az oktatók erre vannak kihegyezve: "mindent meg kell látni, és a látottakra helyesen reagálni!"

Ne vedd zokon, ha az oktató leordítja a fejedet, ha megérdemled, gondolkozz el rajta, ha igaza volt - ehhez persze az is kell, hogy nyugodt helyzetekben normálisan meg lehet vele beszélni a problémákat.

Látod a hibáidat, akkor azt is érzékeled, hogy nagyvárosi csúcsforgalomban még nem tudnál (vagy tudnál?) egyedül biztonságosan közlekedni, márpedig a vizsgán ezt fogja megnézni a vizsgabiztos: mennyire tudsz határozottan közlekedni, miközben a szabályokat is betartod.

Ennek alapja a figyelem, ha nem látod meg a fontos dolgokat, nem tudsz reagálni rá, nem fogsz tudni szabályosan közlekedni.

Erre koncentrálj, és ebben kérd az oktatód segítségét, bár szerintem ezt már ő is számtalanszor elmondta... akkor leszel kész a vizsgára, ha a koncentrálóképességed, megfigyelőképességed felfejlődik ara a szintre, hogy a fontos dolgokat időben meglátod, és reagálsz rá, de akard meglátni, ne kibúvókat keress.

2014. dec. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Aky987 ***** válasza:

Az egész gondolkodásmódod rossz...le is írod hogy mi a baj...látod is.De tenni nem tudsz ellene mert vagánynak akarsz látszani (és közbe meg feszengsz) és gizdának hogy milyen jól vezetsz.(Ez a lazaságból "látszik") Dolgozd fel hogy magad és másnak az életével játszol egyszerűen nem teheted meg hogy bambulva előre mész egyenesen használd fejed nézz körbe nézd a táblákat..még ha csak egy pillanatra is de nézz oda (engem még úgy tanítottak hogy az oktató megállt ha nem emlékeztem egy táblára és visszasétáltam megnézni az ő "utasítására").Ne várj csodát 20 óra vezetés után...van aki ebbe beleszületik van aki nem. Napokban láttam egy lányt kispesten. Szörnyen rossz oktatója volt...röhögtem mikor néztem őket. Az oktató folyamatosan fogta a kormányt és úgy vezetett a lány. Ezzel arra gondolok hogy nem feltétlen a te hibád ez a fejta vezetés.

Szerencsére 6-7 éve karambol és baleset mentes vagyok.

2014. dec. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne várd azt, hogy a vizsgáig megfogsz tanulni vezetni. Sajnos ennyi idő alatt nem lehet ( biztos van aki megtud, de az átlag nem). Ha át mész a vizsgán akkor képes vagy már kezelni az autót és jó esetben haladni a forgalommal megfelelő tempóban, de vezetni majd akkor fogsz megtanulni, mikor már több ezer km-ert vezettél le EGYEDÜL!!

Ebben semmi meglepő nincs, hogy nehezen megy a koncentrálás, ott kezdődik az egész, hogy hiába hiszi azt az ember , hogy ő már tudja kezelni rutinból az autót, sajnos nem. Én mikor tanultam vezetni, mindig nagy erőfeszítést igényelt mindenre figyelni, és ez tök természetes. Az elején figyelni kell, hogy hányasba mész, mikor váltasz, fékezel, de a kuplungot is nyomni kell,stb... és ezek a dolgok elvonják az ember figyelmét. Aztán hirtelen azt veszed észre hogy már nem is gondolkozol, csak rutinból jön minden. Ez kb olyan 5000 km-nél lesz majd.

Én azt tanácsolom, hogy ha van rá lehetőséged menj el gyakorolni eldugott részeken. Amikor meg vezetsz az oktatóval próbálj meg nagyon koncentrálni. Nem az előtted lévőt kell követni, hanem figyelni az utat, hogy merre megy. Inkább menj lassabban de figyeld az utat, a zebrákat. Nehéz, de mindenkinek nehéz, aztán 1 év múlva már csak nevetni fogsz , ha vissza gondolsz, hogy hogy paráztál :)

2014. dec. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!