Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent az hogy egy motor...

Mit jelent az hogy egy motor kétütemű vagy négyütemű?

Figyelt kérdés
mi a különbség a működés közt?

2014. nov. 27. 21:09
 1/7 anonim válasza:
A kétütemű 1 fordulat alatt csinálja meg azt, amit a négyütemű 2 alatt.
2014. nov. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
A belsőégésű motor ütemei, vagyis egy ciklus az alábbiakból áll: 1., szívás, 2., sűrítés, 3., terjeszkedés (robbanás), 4.,kipufogás. Ez tehát a négy ütem, amelyből csak egyetlenegy a "munkavégző" ütem (a terjeszkedés). A négyütemű motorok ezt a négy ütemet két főtengelyfordulat alatt végzik el, míg a kétüteműek ugyanezt a négy ütemet egyetlen főtengelyfordulat alatt elvégzik. Így tehát a kétütemű motoroknál minden fordulatra adódik munkaütem, míg a négyüteműeknél csak minden másodikra. A kétütemű motorok jellemzően büdösebbek, fajlagosan magasabb a fogyasztásuk és korszerűtlenebbnek mondhatók, annak dacára, hogy pl versenyzési célra ma is előszeretettel használják. (crossmotorok, korábban személyautók: trabant, wartburg, stb)
2014. nov. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

A kétütemű, egyszerre hajt végre két ütemet.

A négyütemű, négy külön,külön ütemet hajt végre,egy,egy fordulat alatt.

Ütem alatt, a hengerben történő munka folyamatot értjük.

Pl. a négy ütem (belső égésű motor, hengerében történő munkafolyamat)a következő : 1. Szívás. 2. Sűrítés. 3. robbanás. 4. kipufogás.

2014. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó nem szeretnélek lepontozni, de nagyon mellétrafálsz.
2014. nov. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem csak kapkodott
2014. nov. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pandas74 ***** válasza:

Nagyjabol leirtak elottem.....megis:a mukodesi elvben (egy fordultra esik egy munkautem,),szerkezeteben lenyeges kulonbsegek vannak.Pl legelterjedtebben keverekolajozasuak(ettol "budos"),dugattyu altali resvezerlesuek.Letezik vezerelt oblitesu ,(trabant,tarcsaval)de meg akar 2 utemu feltoltott diesel is(tz4k) Az ilyen motorok fotengelye,a keverekolajozas miatt szinte kivetel nelkul gorgos csapagyazasu,szemben a 4 utemuek siklocsapagyazasu fotengelyeivel.

Jellemzoen egyszeru szerkezetek,legtobb esetben hianyoznak a szelepek,es az ehhez tartozo vezerlomechanika,ezert kis sulyuk,valamint a minden fordulatra juto munkautem miatt jobb teljesitmeny ,suly arannyal rendelkeznek(ezert kivaloan alkalmasak pl motorfureszekbe,damilos kaszakba,hati permetezokbe,dongologepekbe),altalaban magas fordulatszamon uzemeltetheto motorok.Hatranyuk a fajlagosan nagyobb tuzeloanyagfogyasztas. Nekem ezek az alapveto dolgok jutottak eszembe,foleg a szerkezeti kulonbsegeket figyelembe veve.

2014. nov. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. nov. 28. 12:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!