Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A6 (C6) esetleg (C7), ez...

Audi A6 (C6) esetleg (C7), ez a típus érdekelne. Ezen belül a következő motorokkal: 2. 0 TFSI 16V,2.4 TFSI? 24V,2.8 24V FSI,3. 0 30V TFSI? ,3.2 24V FSI. Lehetőleg manuális váltóval venném. Kinek milyen tapasztalata van? Bármi érdekel!

Figyelt kérdés
Ahova kérdőjeleket tettem, a Wikipedia (angol) alapján tettem, mert ott nincs semmilyen típusjelzés. Gondolom azok nem sima szívók, hanem turbósak. Dízelt nem akarok, a fogyasztás nem érdekel és nem sokkal drasztikusabb pályán vagy 100-as országúti tempónál. A dízelben viszont - pl. kettős tömegű lendkerék - és hasonlók igen csak zsebbenyúlós történetek lehetnek.

2014. nov. 16. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
TFSI a turbós, ebbe igazad volt. Kettős tömegűre visszatérve: ezekbe a benzinesekbe is van.
2014. nov. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Viszont azt elfelejtettem írni, hogy benzinesbe nagyon ritkán kell cserélni, 2-3x annyit kibír mint dízelbe, mivel nincs akkora vibráció. 6-8 hengeresbe meg szerintem nem is kell soha.
2014. nov. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dörmögő ***** válasza:
55%

"kettős tömegű lendkerék - és hasonlók igen csak zsebbenyúlós történetek lehetnek."

Ezekben a motorokban már szinte minden megvan ami a td-kben is. Az általad felsorolt atípusok szervízköltsége kb egy szinten van a diesellel, fogyasztása viszont érezhetően nagyobb.

2014. nov. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dörmögő ***** válasza:
64%
A kettős tömegű lendkerék viszont a dieselben is kibír legtöbb esetben minimum 1/4 millió kilómétert.
2014. nov. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Huhh gyorsak vagytok! :D És mi a helyzet a további alkatrészekkel? Nem igazán értek hozzá - nyilván ez ki is derült - eddig csak egy 1.6-os benzinessel poroszkáltam ami kb. mindent kibírt. A biztonság jegyében váltanék nagyobb kasznira és ezek kis motorokkal nem kaphatóak nyilván. Tehát akkor semmivel sem nagyobb a szerviz költsége egy dízelnek? Évente kb. 15.000 km-t mennék, csak ezt még nem írtam. Amiben 3-4 hosszabb út lenne csak(nyaralás, hazalátogatás ilyesmi).


Egyébként a fent említett motorok közül melyiket ajánlanátok? Melyik a legjobb választás? Ez az összes turbós motor?

2014. nov. 16. 12:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a 2.8 vagy 3.2 fsi-vel venném, az mégse turbós, és évi 15 ezer km-re nem vennék dízelt.
2014. nov. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!