Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezzel nagyon ártottam az...

Ezzel nagyon ártottam az autónak hogy megforgattam?

Figyelt kérdés

Tehát garázsba beindítottam. Járattam kb 3 percet. 1 perc után lement az emelt fordulatszám. Kiálltam az utcára. Kinyitottam a kaput elotte. Meg becsuktam utána. Mindvégig járz az autó. Kimentem vele az utca végére. Eddig melegedett. Természetesen a víz még nem kezdett el forogni. Az utca vége 300-400 méter. 3.-ig váltottam fel.

Esett az eső. Az utca vége fel van túrva. Földel van visszatöltve. És kiakartam lőni az egyik autós elött. Az első kerekek a földön voltak nem betonon. És adtam egy rendesebb gázt hogy kiindulja az autós előtt aki közeledett de még kb 200 méterre lehetett. És kipörögtek a kerekek. A fordulatszám az 5000-et karcolta mikor visszavettem a gázt. A kuplung teljesen fel volt engedve. Benzines autó. Az ilyen attrakciók nahyon ártanak a motornak? Mert melegen néha nem árt megforgatni. De hogy hidegen?


2014. nov. 14. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Hidegen kifejezetten árt neki ha pörgeted.
2014. nov. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 intrepid ***** válasza:
Annyira már nem volt hideg a motor, egy alkalom nem teszi tönkre, viszont rossz a vezetéstechnikád. Ha megcsúszik a kerék, akkor nem még jobban kell nyomni a gázt, hanem ellenkezőleg. Kicsi gázzal indulni, úgy jobb a tapadás csúszós felületen.
2014. nov. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát azt tudom. De kimutatható károsodás nem következhet be ennyitől igaz?
2014. nov. 14. 15:08
 4/10 A kérdező kommentje:

Kettes válaszoló!

Kb 2 ezer lehetett a fordulat mikor kivágtam a kuplungot. Meg kozben odanyomtam neki. Nem gondoltam hogy ilyen konnyen kifog porogni. Mikor feleszméltem akkor visszavettem a gázt. Kb 3-4 mp-es attrakció lehetett.

2014. nov. 14. 15:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Ugyan mi baja lenne ettol? Ne viccelj mar.
2014. nov. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen csinálod az nem jó neki de ha egyszer előfordult akkor semmi baja nem lett neki.

Egyik ismerősöm rendszeren kihúzatja a kocsiját, akár hidegen is :) Ez persze nem követendő példa.

2014. nov. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem. Kösz a válaszokat.
2014. nov. 14. 15:24
 8/10 anonim ***** válasza:
nagyon ártott neki.. add el
2014. nov. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Dörmögő ***** válasza:
A károsodás nem a szar igénybevétel sűrűségétől függ. Egyszer megtéve is meglehet a baj, mert a hengerfej nem tud párhuzamosan melegedni a blokkal, és elrepedhet. De ehhez folyamatos magas fordulat kellene nem pedig ilyen rövid ideig tartó.
2014. nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ennyitől semmi baja nem lett, nyugi.
2014. nov. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!