Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok, megéri? (pénzüg...

Mit gondoltok, megéri? (pénzügyileg és élményileg is)

Figyelt kérdés

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy mennyire érné meg (nem csak pénzügyileg) ha vennék egy autót magamnak?

17 éves vagyok olyan 300 ezerért szeretném venni.

Nagyon szeretnék saját autót, de 2-3 év múlva egyetem és akkor meg adhatom el, vagy porosodna..

De addig meg annyi élményt és jó dolgot nyújtana nekem.. Tudom mert ismerek olyanokat akiknek van autójuk és velem egyidősek.. És olyan jó nekik.. Annyi de annyi jó élmény.. :)

Szóval mennyire éri meg? Van családi autó is amit valószínűleg ideadnának nekem sokszor.. de akkor is.. Azért más ez.. amikor érzed, hogy igenis ez a te pénzedből van, te fizeted, és CSAKIS A TIED!

Szóval értitek.. :)



2014. nov. 13. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Először így voltam vele én is.

Megvettem az első saját autóm 1.5 millióért 17 évesen, húúú de fasssza meg minden, de 1 éves jogsival máshogy látom az autót mint akkor.

Most csak a szükségszerű és gyors helyváltoztatás eszköze a kocsi.

2014. nov. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szóval értjük:D No és ki fizetné a kötelezőt, a biztositást, a gumikat, és a szerelést? no és a benzint? ha sulis vagy?


Szóval nem éri meg, míg nincs saját valódi kereseted, abból is rendszeres. Nem illő a szülőket plusz terhekre sarkalni akkor mikor előtted az egyetem, és a tandíj sem két fillér.

2014. nov. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nem éri meg. Egy autó havi fenntartási költsége 3-4 ezer Ft, és akkor még egy métert se gurultál vele.

300ezerért különben is egy roncshalmazt kapnál csak.

2014. nov. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pénzügyileg mindenképpen bukta egy öreg autó megvásárlása, fenntartása, ha a gazdasági szempont az elsődleges, akkor biztosan nem éri meg.

Vételáron felül még plusz költségekkel is számolni kell, jó esetben az csak a kötelező kiadásokat jelenti, de egy öreg autónál a szervizre mindig tartalékolni kell.

Eseteben egy öreg Swift megvásárlásán érdemes elgondolkozni - saját kocsi, viszi a pénzt, a másik, de legalább el tud vinni A-ból B-be és gyakorolhatod a vezetést - megéri?

2-3 év múlva biztos, hogy nem tudsz nyereségesen túladni rajta, már az is eredmény lesz, ha elviszi valaki tőled, úgy nem kell fizetned a fenntartási költségeket, ha nem tudod használni (megjegyzem, azért egy egyetemistának sem jön rosszul, ha van egy működőképes autója)

A kérdés elejéhez visszakanyarodva, nehéz döntés, ennyiért megbízható autót nehéz megvenni.

2014. nov. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Az hogy 300-ért roncshalmazt lehet kapni.. Hát ez fogástól függ. Én eddig csak olyanokkal beszéltem, akik jól jártak, mert nem volt vele gond :)

2014. nov. 13. 21:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ miben gondolkodsz. Swiftból vagy más kisautóból már kapni jót is 300ból.


A pénzügyi lehetőségeidet nem igazán ismerjük. Egy 300 000res autó átírással és első kötelező szervizzel rögtön 400 000-ről fog indulni, plusz előfordulhat, hogy kell majd rá ez meg az, ott vannak a kötelezők ééss tankolni kell ám.


Ha neked ez belefér, akkor hajrá. Egyetem mellett sem kell feltétlen porosodnia.

2014. nov. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ugyanígy voltam vele, igaz már elezdtem az egyetemet mikor megvettem a saját kocsit. Hát... bukta volt pénzügyileg, úgy ahogy írták, de ez van...


Hogy a káposzta is megmaradjon, és a kecske is jóllakjon azt mondanám, hogy vegyél egy mk2-es (közismertebb nevén régi) swiftet. ezekből 300 ezerért költségmentes példányt találsz, keveset eszik, a közterheit meg a sui mellett is bel lehet fizetni sztem gond nélkül.


Lehet nem erre vágysz, de ez van, komolyabb autókra, amiket 3 kilóért meg tudsz venni, 905 hogy költeni kell még rá...


Ha a fent említett swiftet veszed, akkor azt tudsz venni fiss műszakisat, problémamenteset ennyiért, és akkor 2 évig nem fáj a fejed ha minden jól megy, aztán majd látod addigra hogy hogy megy a suli, lesz-e ösztöndíj, esetleg tudsz-e melette dolgozni, stb...

2014. nov. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha 300 a keret, nem érné meg. Jobban járnál egy robogóval, esetleg B125, és vmi használt 125-ös japán motor. A szabadság és a vezetés élménye is megvan, el is visz A-ból B-be, de sokkal kevesebbe kerül a használat és fenntartás.
2014. nov. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!