Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges, hogy egyszerre...

Nemes Viktor kérdése:

Lehetséges, hogy egyszerre lerakjam B, C, D jogsit?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és most szeretném lerakni a B jogsit a C jogsit és a D jogsit megoldható ez így együtt?

Buszsofőrnek szeretnék menni!

Kell még valami hozzá!


2014. nov. 12. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:

D-nek 24 év a korhatára az biztos.

Abban nem vagyok biztos, de úgy emlékszem, hogy 2 éves B-s jogsi kell a C-shez. Amúgy csinálj C+E-t, úgy van értelme.

Kérdezz meg egy autósiskolát, de én egyszerre csak egyet csinálnék. Az biztos amúgy, hogy a C-shez kell a B-s csak az időben nem vagyok biztos.

2014. nov. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A feltételeknél úgy olvastam a C-nél hogy 21 év a D-nél pedig 23 és fél évesnek kell lenni!

De akkor azt nem is nézik,hogy mennyi ideje van jogsim csak azt hogy hány éves vagyok?

2014. nov. 12. 11:15
 3/9 anonim ***** válasza:
A busz jogosítványhoz kb. 2 éve már, hogy nem kell a C kategória, elég a meglévő B és a betöltött kor! Akár egy napos B-vel is vizsgázhatnál D-re!
2014. nov. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na de jóóó nagyon szépen köszönöm az infót!

Most ennek nagyon örülök! Köszönöm!

2014. nov. 13. 08:23
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

Persze, ajándék E kategóriával.


[link]


[link]


[link]


hülye az összes iskola, mindenhol ott a C.

2014. nov. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor mégiscsak jól tudtam hát így azért kb. 230.000 több lesz de majd meglátjuk! Ez egy hirtelen ötlet volt!

Elösszőr azon vagyok, hogy a B legyen meg azt a többit meglátjuk!

Köszönöm a segítségeket!

2014. nov. 14. 06:47
 7/9 anonim ***** válasza:

#spricc2:


Nemrég még azt hirdette minden iskola, hogy 17 éves kortól lehet kismotorra vizsgázni, és az összes kölyök beszart! Nem győztem linkelni a 326/2011-et, de azt senki se hiszi el, csak a bliik a mérvadó!


7. melléklet a 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelethez



Járművezetésre jogosító okmányok kiadásának életkori és jártassági feltételei

a 2006/126/EK irányelvnek megfelelően 2013. január 19-től


II. Jártassági feltételek


2. A „C1”, „D1” alkategóriába, a „C”, „D” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére jogosító bejegyzést annak a személynek lehet érvényesíteni, aki „B” kategóriába tartozó járművek vezetésére érvényesített bejegyzéssel már rendelkezik.


Forrás:

[link]

2014. nov. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez volt a régi rendelkezés, a 6. mellékletben még el lehet olvasni:

3. A „D” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére jogosító bejegyzést annak a személynek lehet érvényesíteni, aki „C” kategóriába érvényesített bejegyzéssel már rendelkezik.

2014. nov. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a szakszerű válaszokat!
2014. nov. 15. 09:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!