Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autósok! Mi a véleményetek az...

Autósok! Mi a véleményetek az ilyen, videóban láthatóhoz hasonló kerékpárosokról az utakon?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=PXUdVq2UBNs

Én inkább nem minősítem a videóban látott kerékpárost, mert az biztosan nem tűrne nyomdafestéket. Bónusz a videó végén a zebrán való, szabálytalan áttekerés az autós indokolatlan, agresszív kioktatása után...


2014. nov. 12. 00:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Az autós tényleg normális hangnemben beszélt, de ez a biciklis egy f**sz. Már bocsánat. Azt hiszi, övé az egész utca, márpedig nem jó helyen biciklizik... Most mit vár? Egy egész sáv az övé lesz? Szerencsétlen. Az ilyen biciklis miatt mondom azt hogy nem érdekel ha elütik őket. Remélem komolyabb bajuk lesz.

Most ezen felhúztam magam. Vergődik ott mintha csak ő mehetne azon az úton.

2014. nov. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Többször is megnéztem a videót. A kerékpáros végig szabályos volt, az autós ráhúzta a kormányt. Teljesen igaza volt a srácnak. (Autós vagyok)
2014. nov. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Azért az is érdekes, hogy kifogásolod a zebrás mozgását, de hogy az autós az útkereszteződésben áll, kiszáll vitázni, az rendben van.

Ausztriában, Németországban soha nem találkoztam hasonló autósokkal. Biztosan vannak ott is hülyék, de sokkal-sokkal jobban vigyáznak a kétkerekűekre.

A videóban szereplő autós egyébként tévedésben van, mert már nincs benne a kreszben, hogy a bringásnak az út szélén kellene kerekeznie.

2014. nov. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Tolerancia hiánya, mindkét fél bunkón viselkedik.

A kerékpárosnak a stílusa tőlem nagyon messze áll, olyan érzésem van, hogy szándékosan keresi, vadássza az ilyen helyzeteket, műfelháborodást produkál, neki éppen egy ilyen szitu kellett a videójához.

A másik oldali szereplő sem jobb, biciklis mellett úgy elmenni, ahogy ő megtette... ha már úgy döntött, hogy záróvonalat sértve előz, akkor kerüljön távolabb a biciklistől.

Szabály szerint itt követni kellett volna a bringást, mert nem volt elegendő hely, biztonságos oldaltávolságot tartva nem lehetett szabályosan megelőzni.

Itt abba gondoltam bele, ha én bicajozok ott, én sem örültem volna egy ilyen előzésnek - de a cirkusz egy műalkotás.

2014. nov. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Ennek a cangásnak állandóan baja van mindenkivel, olyan, mintha direkt provokálna, hogy ő az "ártatlan biciklis". Jó lenne több olyan videó - mint ez is -, ahol nemcsak a "szegény, ártatlan biciklisek" oldalát mutatnák be, hanem azt is, hogy ők mennyit hibáznak.
2014. nov. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%

A bringás végig szabályosan ment. Tempósan is haladt, senki nem mondhatja, hogy tötyörgőt. Az az a két autós, akinek beszólt szabálytalankodott. főleg az utóbbi, aki átlépte a záróvonalat (erről miért nem tesz említést a kérdező?), majd ráhúzta a kormányt. Ausztriában, Németországban ilyen elképzelhetetlen. De nem is ez az érdekes. Nem bezzeg ott, hanem bezzeg itt.

Autósként teljesen elképedek, mennyire nem figyelnek a többiek a bringásokra, gyalogosokra.

Nem tudok linkelni, nem is tudom, létezik-e még, de amikor a jelenlegi KRESZ még új volt (1975-ös), létezett hozzá egy hivatalos szabálymagyarázat.

A kerékpárosra vonatkozóan annyi áll a KRESZ-ben, hogy biztonságos oldaltávolságot kell tartani a mellette elhaladáskor. A magyarázatban pedig ezt kocsiszekrénnyinek adta meg. Mondjuk egy 1.6 méter széles jármű legalább másfél méter széles oldaltávot kell tartson.

Azon a helyen, ahol a kocsi a záróvonalat átlépve előzte meg, sávon belül semmiképpen nem előzhette volna, mert keskeny a sáv. Akkor sem fér el rendesen mellette, ha a bringás szorosan az út szélén megy. Nem másfél méter, de húsz centi sem lett volna.

Ezért irreleváns az autós dumája, hogy Hol szoktunk biciklizni, az út szélén nem?

Egyébként kikerült a KRESZ-ből az a passzus, amelyik a padkához szorítja a kerekezőt.

A bringás és a provokáció?

Lehet, hogy ilyen. Lehet, hogy nem de ezen az útján már volt hasonló, s elfogyott a türelme. Lehet. Ez nem menti az autósok szabálytalanságát.

És az milyen dolog, hogy megállok az útkereszteződésben, kiszállok a kocsiból vitázni? Ez senkit sem zavar?

2014. nov. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Ő élte át ezezet a történéseket, és úgy érezte, hogy veszélyben van az őt szorosan előző autók miatt. Az idegessége indokolt lehet ezért, de az már tényleg nem, ahogy megnyilvánul, beszél. Mi lesz, ha a beszólásai miatt egyszer valaki megcsapja? Ok, az is felkerül a tecsőre, rajta meg akár maradandó nyomok lesznek. Semmi értelme csinálnia a fesztivált.

Végsősoron igaza van, mert ha az autós üti el, akkor komolyan is megsérülhet, míg fordított esetben csak az autó sérül (azért jobb ha ilyen sem történik, mert akkor meg a biciklis fizetheti a javítást).

Jobb észnél lenni, autósként és biciklisként is.

2014. nov. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező! Nézd meg megint a videót, különösen 0:46-nál figyelj. SENKI nincs a másik sávban, az autós mégis RÁHÚZZA A KORMÁNYT. (Kiemeltem neked a lényeget.) Szerinted ez belefér a közlekedési kultúrába?
2014. nov. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Jó lenne már leszállni a záróvonalról, és nem emlegetni, hiszen kerékpárost szabad záróvonalon vagy előzni tilos tábla hatálya alatt is előzni!


Kissé korábban írtakra reagálva: Tényleg nincs konkrétan megemlítve a KRESZ-ben, hogy a kerékpárral az úttest szélén kell közlekedni, mert minden járművel ott kell!


"Járművel az úttesten - az előzés és kikerülés esetét kivéve - annak menetirány szerinti jobb oldalán, az út- és forgalmi viszonyok szerint lehetséges mértékben jobbra tartva kell közlekedni. Lassú járművel, állati erővel vont járművel, kézikocsival, hajtott (vezetett) állattal, valamint lassan haladó járművel - ha az út- és forgalmi viszonyok lehetővé teszik - szorosan az úttest jobb széléhez húzódva kell haladni."


"54. § (1)339 Kerékpárral a kerékpárúton, a kerékpársávon vagy erre utaló jelzés (117/c. ábra) esetében az autóbusz forgalmi sávon, ahol ilyen nincs, a leállósávon vagy a kerékpározásra alkalmas útpadkán, illetőleg - ha az út és forgalmi viszonyok ezt lehetővé teszik - a lakott területen kívüli úton, a főútvonalként megjelölt úton az úttest jobb széléhez húzódva kell közlekedni."


Mellesleg meglehetősen pofátlanok a budapesti kerékpárosok. A Margit hídon is van kerékpársáv, de még véletlenül se használnák...

2014. nov. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Jó lenne már leszállni a záróvonalról, és nem emlegetni, hiszen kerékpárost szabad záróvonalon vagy előzni tilos tábla hatálya alatt is előzni!"


Tegyük tisztába a dolgot, nehogy egy KRESZ-t tanuló ebből "tanulja" a szabályos közlekedést.


1 - Előzni tilos tábla hatálya a tilalom nem vonatkozik kétkerekű motorkerékpárnak, segédmotoros kerékpárnak és kerékpárnak, valamint állati erővel vont járműnek és kézikocsinak gépjárművel való előzésére, továbbá az úttest közepén levő vágányon haladó villamos előzésére, feltéve, ha a szabályos előzés feltételei adottak.

2 - Záróvonalat jármûvel sem átlépni, sem érinteni nem szabad.


Záróvonal érintésére nem mentség, hogy kerékpárost előzünk, viszont a záróvonal miatt a legtöbb esetben nem lehet megfelelő oldaltávolságot tartani, ilyenkor tilos előzni (nem mentesít ez alól, hogy a kerékpáros nem az út szélén közlekedik)


Amint írtam, a kerékpáros provokátorként viselkedett, de a gépkocsivezető is kimerítette a veszélyeztetés fogalmát ezzel az előzéssel.

Ha már bevállalta, hogy szabályt sértve átlépi a záróvonalat, nagyobb oldaltávolságot tartva illett volna megelőzni a biciklist.

Tipikusan "senkinek sincs igaza" helyzet állt elő.

2014. nov. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!