Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan hogy használt autó...

Van olyan hogy használt autó akkumulátor bolt?

Figyelt kérdés

Amikor valaki "csak úgy" lecseréli az akksit, vagy bármi más okból kifolyólag szeretne megszabadulni, a még használható akkumulátorától, akkor hova teszi? Hova viszi?


Van néhány hirdetés a neten, de valami susmus szöveggel, hogy: Pár napja vettem egy akksit, 25 ezer forintért, de ezért meg azért meg amazért "csak" kicsit volt használva, de most eladom 24.999 Ft-ért!


Ami meg normális áron van, az érdekes módon már nincs meg, vagy az ország másik végében található.

Millió bontóba elmentem, meg hasonló helyekre, de ők nem foglalkoznak vele, meg épp most nincs, meg hasonló történetek vannak.


Hova tűnnek az ilyen akkumulátorok? Csak nem mind a MÉH-be?


2014. nov. 5. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Van. Úgy hívják, hogy BONTÓ.
2014. nov. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mikor cserélik ki az emberek az autó akkumulátorát? Amikor már nem indul vele az autó, vagyis tönkrement. Az akkuboltok átveszik az ilyen akkukat, de attól kezdve az már egyrészt veszélyes hulladék, másrészt azért került oda, mert már nem jó.
2014. nov. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A környéken szinte minden bontót megjártam, a kicsit távolabbiakat, felhívtam de semmi.


Vannak olyan emberek, akik X idő közönként lecserélik az akksit, főleg a tél beállta előtt.

Egyik ismerősöm is így volt, és egy tök jó akksit hagyott ott ahol az újat vette, csak sajnos én kb. 1 héttel utána érdeklődtem, mert akkor kellett.

2014. nov. 5. 20:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor valaki eladja az újszerű valamijét, például egy pár napos új akkut új áron, az az esetek 90%-ában azt jelenti, hogy az illető kereskedik feketén a termékekkel. Csak azét ez a szövege a hirdetésnek, mert nem akarja, hogy a NAV rászálljon. Sokan csinálják ezt. Akkuval, telefonal, laptoppal, olajjal, stb. Nem ajánom, hogy az ilyenektől vásárolj, mert nincs garancia. Az adott szava, vagy ha ír egy papírt az még nem jelent semmit. Ha elromlik, hova fordulsz, ha egyszercsak eltűnik ez a setftelő?

A használható akkut nem szokták az emberek kidobni, elajándékozni, hanem amíg jó, addig ott figyel az autóban. Ha kikerül az autóból, az azt jelenti, hogy már gyenge az akku, de akkor már te se veszed sok hassznát.

Inkább vedd meg a legolcsóbb noname új akkut, az is sokkal jobb, mint a hirdetésből féláron rádsózottak, vagy egy bontóból guberált.

2014. nov. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dirtboy ***** válasza:

/A használható akkut nem szokták az emberek kidobni, elajándékozni, hanem amíg jó, addig ott figyel az autóban./


erre én pont kivétel vagyok,

amivel vettem a kocsit 45Ah aku az meg halt,vettem egy 56Ah akut ami teljesen jó a mai napig,használtam egy darabig aztán autóhifi megkívánta a nagyobbat így vettem egy 74Ah bosch akut a hifihez, de a módosítgatások a hifiben már meg kívánja a hifihez használatos akut /AGM/ így most veszek egy datasafe 12hx300at.

mivel így már 3akum lesz így haveroknak ha kell eladom az 56Ah-at ami kb 2éves és alig használt időnként töltőre dugott aku.


természetesen idegentől netről rendelni így használt akut veszélyes,nem szabad idegenekben megbízni akkor sem ha olyan képet is mutat amin feszültséget mér mert az is könnyen manipulálni lehet.

2014. nov. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!