B-s jogsi mire kezembe kapom kb mennyibe van manapság Debrecenben?
Slágerkérdés a "mennyibe kerül a B-s jogsi", de legfeljebb csak arra lehet válaszolni, hogy akik már túl vannak a vizsgákon, nekik mennyibe került, és ha kaptak kedvezményeket, mik voltak azok...
Sok részből áll a végösszeg, több tízezres differencia is lehet még úgy is, ha a tanuló minden vizsgája elsőre sikerül, és elegendő a kötelezően előírt 30 óra vezetési gyakorlat.
Még egy-egy iskolán belül is lehet eltérés, az egyik oktatónál 2500 ft egy óra, a másiknál 3000, tanulókocsi milyenségétől függően.
Kedvezményekkel lefelé mozdulhat az ár, plusz órákkal, sikertelen vizsgákkal fölfelé, s nem kevés azoknak a száma, akik 45-50 óra vezetés után tudnak csak levizsgázni, érdemes ennyi órával számolni, legfeljebb marad a tanfolyam végén egy kis zsebpénz, kellemetlen lehet az, ha kellene még órát venni, de nincs rá zseton.
- Eü alkalmassági: 7200 ft (kortól függően lehet eltérés)
- Elméleti oktatás 25-30 ezer
- Kresz vizsga díj 4600 Ft
- Elsősegély tanfolyam díja: kb. 7500 ft
- Elsősegély vizsga díja: 6500 Ft.
- Vezetés: óránként 2500-3000 ft
- Rutinpálya használat: 2500 ft.
- Forgalmi vizsga díj : 11000 ft.
Lehet osztani-szorozni, 30 óra vezetéssel, bukás nélkül 150ezer körülire jön ki a végösszeg, ami azért nagyon könnyen 200 ezer fölé tud csúszni, ha kevés a 30 óra... olyankor jobb plusz órákat venni nem kell erőltetni a vizsgát, annak nagy eséllyel úgyis bukás lesz az eredménye.
Nem jellemző a jelentős árkülönbség megyén belül, hacsak nincs "külön kedvezmény".
A vizsgadíjak összege fix, az elsősegély tanfolyam díja és az elsősegélyvizsga összege kispórolható, ha azokra nincs szüksége a tanulónak.
A két legnagyobb tétel az elméleti oktatás és a gyakorlati oktátás, ahol elvileg lehetnek különbségek.
annak már van jelentősége, hogy 2500, vagy 3000 a vezetés óránként, főleg plusz órákkal számolva.
Rutinpálya díjat kifizeti a tanuló, korlátozás nélkül használhatják a pályát, de nem jellemző, inkább csak a vizsga előtti időszakban, a próbavizsgákon veszik igénybe. (onnan indul a vizsga, és jó esetben ott ér véget).
Vidéki és a debreceni iskolák tanulói talán annyiban részesülnek eltérő oktatásban, hogy a debreceniek helyzetükből adódóan többet vezetnek városi forgalomban.
Vidékről a beutazást és hazautazást sok oktató beszámolja az óraszámba, ha a tanuló vezet, a debreceniek pedig csak akkor mennek ki a városból, ha a lakott területen kívüli közlekedés oktatása a cél, az oktatás jelentős része a városban zajlik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!