Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért lenne jobb a benzines a...

Miért lenne jobb a benzines a dieselnél?!

Figyelt kérdés

Indoklással!

Mert ma nagyon sok szakemberrel találkoztam akik csak sza*rozni tudták a dieseleket,tdi-ket......


2014. okt. 28. 20:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Őszi szünet---> sok szabadidő, hülye gyerekek----> provokatív kérdések. Szakember? Gabi haverod akinek van kismotor jogsija? :D
2014. okt. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen,igen,pontosan,úgy van!Tudsz te látod...
2014. okt. 28. 20:26
 3/14 anonim ***** válasza:
Egy dolog ellen sose lehet vitázni. Hogy a dízeles motorokat régen még munkagépekben használták, ahol nem számított hogy milyen hangja van, mi jött ki a kipufogóból, stb.. Csak az hogy tartós legyen és nagy nyomatékkal rendelkezzel. Nah most a csodálatos szakemberek ebből akartak csinálni egy kifinomult szerkezetet... oké, sikerűlt is, de azért egy benzines kocsi még mindig másabb. És aki érti hogy mit írok, az nem is megy bele a részletekbe hogy miért jobb, miért nem jobb stb. A fogyasztást meg hagyjuk mert az most nem játszik szerepet. De azért a dízelesekre nem lehet azt mondani hogy sz#r. Szóval csak nem szakemberek voltak azok :D
2014. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szakemberek alatt a szomszéd Jóska bácsira gondoltam első sorban
2014. okt. 28. 21:05
 5/14 anonim ***** válasza:

A dieselt csak a fogyasztása miatt szeretik. Amúgy meg hangos, drága hozzá az alkatrész, úgy tudom h nehezebb is, drágább is.


A fogyasztásán kívül még az az előnye h nyomatékos és tartósabb.


Én nem szeretem a dízelt mert lassan melegszik be, drága hozzá az alkatrész és nekem ezt a rizikót nem éri meg az a -2 literes fogyasztás.

2014. okt. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Sok indok van mind a kettő mellet is.Egy dologban kevesen vitatkoznak hogy az új kis turbó benzinesek turbó dieselesek mind sz.arok.Legalábbis a 90%-ukra igaz.Egy régivágású Tdi vagy egy pl.Volvo 2,4 szívó benzines kivitt a világból.Ezzel már nem sokan vitatkoznak.Sajnos nem a legjobb felé megy a világ.Pár év múlva nehéz lessz jó megbizható használtautót venni,mert az nem biznisz az autógyártóknak.
2014. okt. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Miért lenne jobb a benzines a dieselnél?!"


miért lenne rosszabb. Indokold meg :D

2014. okt. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb szerkezet, ebből kifolyólag olcsóbban javítható motor. Kb ez az előnye, de ettől összességében nem nevezném egyértelműen jobbnak, mert más szempontokból hátrányban van.
2014. okt. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A legújabb dízeleket nem ismerem, de - tapasztalataim szerint - amit spórolsz az üzemanyagon azt ott hagyod a szervízben (ezért rengeteg az eladásra kínált 150.000+ (valós) kilóméteres dízel).
2014. okt. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Mert benzines autóból "nincs" ám rengeteg eladó?!

A hasznaltauto.hu-n jelenleg 32.808db dízel üzemű autó van és 32.213db benzines. Úgyhogy egál.


Egyébként meg csak az üzemanyagon már sokkal többet megspóroltam, mint amennyibe került az autóm. Tehát ha holnap javíthatatlanul meghibásodna és bontóban eladnám a kasznit, vagy csak eladnám ócskavasnak, a hibátlan gyári tolatóradart, kanyarkövető bixenon fényszórókat, ülésfűtéses bőr üléseket, gyári típusspecifikus rádiót, stb-t mind kidobnám a kukába, még akkor is pluszban zárnék egy ugyan ilyen benzines autóhoz képest.

2014. okt. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!