Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Korforgalomban van jobbkez...

Korforgalomban van jobbkez szabaly?

Figyelt kérdés

Ma az oktato kerdezte hogy minek adok jobbkezet a korforgalomba valo behajtasnal.

En eddig ezt nem tudtam...


2014. okt. 28. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Jogosan mondta, mert amikor behajtottál, valószínű, hogy a macisajtot láttad, és megadtad az elsőbbséget a bent forgolódónak...

vagy...vagy észre sem vetted, de szerencsédre nem jött semmi..


előfordul olyan körforgalom, amit nem véd macisajt, az valóban jobbos, de a zöme táblával védett..


az én védelmem érdekében lécci figyelni...bár az anyósom van jobboldalt, de akkor is..

tudod...olyan csúcsára állított fura tábla, háromszög, meg fehér alapon piros szegéllyel..


ha nincs, akkor mint a szél...az első kijáratig.


ja, a kreszvizsga mikor lesz?

2014. okt. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az baj ha nem tudtad, kocsiban már nem lenne szabad KRESZ-t oktatni, csak alkalmazni. Ezért mondom mindig, hogy nem a vizsgakérdéseket kell bemagolni (erre a, arra b a helyes), hanem megtanulni és MEGÉRTENI a szabályokat.

Legfőképpen azt, kinek van elsőbbsége.


A körforgalomban csak az óramutató járásával ellentétes irányban közlekedünk. A körforgalom lehet négyzetes téren és kerek helyen is. Ez mindegy. A táblától válik azzá, nem az alaktól.

Behajtásnál nem, kihajtásnál jobbra indexelünk.

Ha van macisajt, akkor annak elsőbbsége van, aki már bent van.

Jobb kéz egy esetben játszik itt. Ha két autó egyszerre érkezik oda. Akkor a jobbról érkező hajthat be előbb. Egyszerre is bemehetnek persze, ha a két betorkolló út között van annyi távolság, hogy a balról oda érő nem keresztezi a jobbról érkező útját.

2014. okt. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A KRESZt addig kellett volna megtanulnod, amíg a gyakorlati el nem kezdődik.

Egyébként megnyugtatlak: nem fogsz kilógni az átlaghülye magyar autósok közül. Járok autóval, az átlag kb. ennyire ismeri a KRESZt.


1-re:

"... előfordul olyan körforgalom, amit nem véd macisajt, az valóban jobbos, de a zöme táblával védett."


Pontosítsunk: Magyarországon nem fordul elő olyan körforgalom, amit ne védene macisajt.


Franciaországban viszont pl. valóban elsőbbsége van annak, aki behajt a körfrogalomba (legalábbis 20 éve így volt).

2014. okt. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Pontosítsunk: Magyarországon nem fordul elő olyan körforgalom, amit ne védene macisajt."


Dehogynem, csak nagyítóval kell keresni:


[link]

2014. okt. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jó ez a kép, hiszen megerősíti azt, hogy tévhit a körforgalom és elsőbbség adás kötelező tábla együttese. Nem. Ez biza jobbkezes.

A mérete pedig olyan kicsi, amilyenre írtam, hogy ha (macisajt esetén) az egyszerre érkezők közül a jobboldali hajthat be előbb.

2014. okt. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Most lehet hogy csak én nem értem a kérdést. De ha be akarsz hajtani egy körforgalomba, jobbról nem jöhetne senki, nem?

Ha pedig te vagy a körforgalomban, a jobbról behajtani szándékozónak nincs elsőbbsége, kvázi aki a körforgalomban van, az van a védett úton, nem? Legalábbis én még soha nem láttam olyat, hogy a körforgalomban haladónak lenne "macisajtja" és be kéne engednie a behajtani szándékozót.

2014. okt. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

jobbról? Körforgalomba behajtásnál??? És téged autóba engedtek ülni?


Ember, a körforgalomba óramitatónak ellentétes a forgalom!!

2014. okt. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs jobb kéz szabály mivel balról jönnek. Annyi szabálya van, aki benn van, annak elsőbbséget kell adni. Ha épp beférsz, akkor bemész. Onnantól neked van elsőbbséged a kintiekkel szemben.
2014. okt. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!