Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik motort vegyem?

Melyik motort vegyem?

Figyelt kérdés
2ütemű 125 vagy 4ütemű 250? évjárat ugyan az lenne, csak melyik érné meg jobban? melyikre kell kevesebbet költeni alkatrész szempontjából, szervízigényessége melyiknek nagyobb stb?
2010. jan. 25. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, mire szeretnéd használni. A kétütemű 125-ösök nyomatékszegények, pörgősek, ám sport- és versenycélokra nagyon is megfelelőek. A négyütemű 250-esek nyugodtabb gépek, erősebb motorfékkel, több nyomatékkal, laposabb nyomatékgörbével. Hétköznapi használatban ez többet ér.
2010. jan. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nagyjából egyetértek az előttem lévővel:) Én kezdésnek azért egy 125-öst választanék:) a 250 úgy gondolom drágább de jobb minőség
2010. jan. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hobbi crossozásra szeretném használni, tehát gyötörném de nem hiszem hogy 20méter magasakat ugratnék vele, de pályán is biztos használnám
2010. jan. 25. 18:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelmü hogy 2 ütem ha crossozni akkarsz anyagilag ezzel jóbban jársz.Egy használható 125 ős cross 300 ezernél kezdődik egy 4 ütemü 500 ezernél.A 2 ütemü többet eszik meg kell bele a drága olaj de kevésbé szervizigényes ami a crossozásban szinte mindennapos.Egy 4 ütemüt sokkal drágább felújitani többb dologból áll.Ha minden napi használatra kéne 4 ütem mert gazdaságos de crossozni a 2 t a megfelelől persze ha nemvagyok pénzes akkor nemszámit.
2010. jan. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a 2üteműt vegyed, olcsóbba javítás, minden, és szerintem rendessen lehet terepezni egy 125ösel is, nah jó nem az a hú de erős gép, de a 2 üteműt ajánlanám
2010. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2 üteműt, ha van hordozható benzinkutad :D

Aműgy egy 125-ös cross, ha húzod a fülét, akkor megeszik 10-12L-t is, de az élmény nem marad el:)

2010. jan. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Valter6672 ***** válasza:
Hiába, ha Te a 4T-t szereted, mint én, akkor semmi pénzért nem vennél/k 2T-t... akár milyen legyen is az.Másképp kell egy 2üteművel motorozni, mint egy 4üteművel, a hangról meg ne is beszéljünk.
2010. jan. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2 üteművel jobban járnál, és a felújítás lényegesebben olcsóbb és azért ha egy dugattyú 30 ezer Ft akkor már az ember jó ha meggondolja :D
2010. jan. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 2T rajongó vagyok, de azt mondom vedd a 25ö es 4T. Ha jó állapotú gépet veszel akkor hosszú ideig nem kell hozzá nyúlni, legfejebb fékbetét, és kuplung. Néha egy kis szelephézag állítás oszt annyi. A 2T nél lesznek folyamatosan karburálási problémák, 15ö üzóra után illik a motor felujjítani, meg van még bőven. Persze társul a kétütemühöz a nagyobb erő, hirteleneb... de mondom én a 4T vel is lehet nyugodtan terepezni csak ügyesen kell kapcsolgatni.

Jó szórakozást a vállasztott motorral.

2010. febr. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!