Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik motort vegyem?

Melyik motort vegyem?

Figyelt kérdés
Kezdésnek szeretném, sztetetek mit érdemes venni suziki RM125 2ütem vagy RM-Z250 4ütem (két éve motorozok 80as enduroval)
2009. máj. 19. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a 250-est választanám.
2009. máj. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A 125-ös könnyebb, a 250-es erősebb.

Ha viszonylagosan nézzük akkor általában a 2 ütemű motorok erősebbek mint 4 ütemű társaik, viszont ebben az esetben a 4 ütemű 2X nagyobb...

Szóval amelyik tetszik és árban jobban jön ki.

2009. máj. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2 ütemüvel sok baj van. Ráadásul ez a 125-ös lassú is mert csak 80-at tud tartani gond nélkül sokáig. Neked kell keverned hozzá a keveréket is. Ha egyszer elszámolod keverék arányt vagy kihagyod véletlenül akkor a motorodnak lőttek. Ráadásul drágább az üzemeltetése is mert a 2 ütemű olaj se olcsó amit állandóan kipufog. A 2 ütemünek müszakilag sokkal jobb kondiban kell lennie ahhoz, hogy könnyen iduljon, mert pl. állandóan jónak kell lennie az elősüritő nyomásnak is és sose lehet egy apró tömitetlenség sem a gumigyürükön sem. A 2 ütemüek finnyás motorok és sok baj van velük. Ha lehet inkább vegyél egy 4 ütemü 400 ccm-es motort egy harmadikat. Azok jobban is mennek és ha lassan mész velük ugy 100 körül, akkor jobban birják az utat meg kevesebbet is zabálnak.
2009. máj. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
suzukit r325-öt
2009. máj. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
honda cbr 1000RR fireblade :)
2009. máj. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy a kétütemű igényesebb, mint a 4 ütemű, de nayobb fordulatszámon dolgozik, intenzívebb a gyorsítása, és az a hang <3 imádom :D nekem Simsonom van, nem egy versenyenduro de imádom és nekem 14 éves létemre elég
2009. jún. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rm125
2009. szept. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!