Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok a robogókban a...

Mit gondoltok a robogókban a folytás eltávolításhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy 2009 es yamaha aeroxom, használtan vettem és szeretnék valami kis tunningot belemenne arra gondoltam hogy vagy eltávolítom a folytást (ami nem tudom mennyire tesz jót a motornak) vagy veszek bele 70 es vagy 100 as hengert. Szerintetek melyik lenne a jobb? Nem értek nagyon hozzá légyszíves segítsetek

2014. okt. 26. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
50ccm feletti hengerhez más minimum A1-es kategória jogsi kell. 70 vagy afeletti hengerhez már a motor mechanikájának a felét le kell cserélni, hogy bírja a nagyobb teljesítményt. Annak az árából pedig veszel egy 125-öst, és még mellé a jogsi is talán beleférne.
2014. okt. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És mit gondoltok a folytás eltávolításról?
2014. okt. 26. 12:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A folytást sajnos nem tudod eltávolítani. Csakis a fojtás eltávolítása lehetséges. Nem lesz tőle semmi baja, csupán azért rakják bele a gyárban, hogy a bejáratás megfelelően történjen.

Mennyit megy jelenleg?

100-as hengert nem ajánlom, mert ahhoz már a blokkot maratni kell, szóval marad a 70-es opció.

Remélem tisztában vagy azzal, amit az előző írt (AM kategóriával nem vezetheted: már nem SMKP -> biztosítási csalás és jogosítvány nélküi vezetés...).

A 70-es hengerhez illik egy sportkipufogó, nagyobb karburátor, erősebb főtengely, a kuplung és a variátor sem mellékes, no meg egy kevlár szíj. Nem olcsó, szóval alaposan gondolkozz el, hogy valóban megéri-e.

Valós 100km/h+ elérhető, de ezzel a fogyasztás is megnő elég drasztikusan.

2014. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ertem köszönöm a válaszokat! Most végsebessége 80, de azt is kicsit nehéz vele ezért szeretném gyorsítani kicsit.
2014. okt. 27. 14:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor a fojtás már rég nincs benne. Ebben az esetben marad a 70-es "tuning" bár én inkább azt javaslom, hogy tegyél le egy B125-ot (amennyiben van B kategóriás jogsid) 40eFt-ért és a tuningra szánt pénzből + az 50-esed árából vegyél egy 125-öset. Ég és föld a két kategória.
2014. okt. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!