Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom meg hogy az...

Honnan tudom meg hogy az autóm eszi az olajat?

Figyelt kérdés

2014. okt. 23. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
onnan, hogy a nívópálcán az olaj egyre közelebb lesz a "min" jelzéshez.
2014. okt. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jól működő benzinmotor füstje színtelen, ha kékes árnyalatú a füst, akkor eszi a motor az olajat.

Mérőpálcával nézd meg az olajszintet, próbáld megjegyezni (feljegyezni), majd néhány nap-hét után ismét ellenőrizd.

Jól működő motor esetében a két olajcsere közötti intervallumban nem szükséges olajat utántölteni, de a régi motoroknál már előfordulhat, hogy kell - az olajszint a mérőpálca két kelölése között legyen mindig.

2014. okt. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Beviz Elek ***** válasza:

Leparkolás után tegyél alá egy kartonpapírt.


Ha reggel nincs rajta olajfolt és fogy lassan az olaj a kocsiból, akkor biztosan eszi. Ha van, akkor elszivárog és emellett eheti.


Egy minimális fogyás normális, de 10ezer km alatt nem kellene utánatölteni normális esetben.

2014. okt. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi nálad a normális eset?

Vagy nemláttál még ecotec-motort ugye? :-)

2014. okt. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Beviz Elek ***** válasza:

Nem, sosem használtam olyat, nincs vele tapasztalatom.


Nekem egy 17 éves, 2.0 benzinesem van egyszerű motorral, semmi túleketronikázás. 10ezer km alatt 2 literrel kell feltöltögessem. Eszegeti is és el is szivárog.

2014. okt. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
járó motornál vedd le az olajbetöltő sapkáját, ha füstöl, eszi
2014. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!