Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Maruti hajtókarcsapágy hibának...

Maruti hajtókarcsapágy hibának mi a tünete? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Csak egy felvetés ez, de mondom, mi volt: Oylan volt, mint mikor elszáll egy gyertya de ugye itt 3 henger van csak, és 2 már nem viszi el kapásból. Gyertyák szikrát szépen adják, a felszínük tisztára égve. Üzemanyag bemegy a karburátorig, de az égéstérbe lehet már nem jut be?Indításnál eddig indult két henger most már csak egy.Akksi kezd merülni.:) Egy helyről azt hallottam, hogy a hajtókarcsapágy adta meg magát. Lehetséges, hogy mindezt tünet nélkül tette volna? Simán normál üzemmód mellett beállt kb 1 kilométeren belül? Jelenleg karbicseket átfújkáltam, gondolva hogy dugulás, de indításnál ugyanazt produkálja. Tünet nincs. Egyszerűen már csak egy henger indul. Nem örülnék ha hajtókarcsapágy lenne a baja, de elfogadom, bár meglepődnék. Milyen tüneteket keressek? Szerelő csak jövő hétvégén fog tudni ránézni, mert vontatni kell így ugye. Köszönöm a válaszokat
2014. okt. 19. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Hajtókarcsapágy probléma ellenére még működnie kellene. Ha széthullik a hajtókarcsapágy, akkor azt egyértelműen tudni fogod. Ha már egynegélkedik, akkor kopog.
2014. okt. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
inkább gyújtásprobléma lesz az!
2014. okt. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A hajtókar, de főleg a csapágyának a hibája erős kopogással jár, durvább esetben a motor besül mert a rossz csapágynál elszökik az olajnyomás. A karbit hiába fújkálod, mert ha egy henger rendesen kapja az üzemanyagot akkor a többi is, lévén nem hengerenkénti karburátorok vannak hanem egy "központi".

Én is inkább valami gyújtásbeli hibára gyanakszom, először gyertyát utána gyertyakábelt cserélnék, majd elosztót (és ezzel együtt rotort).

2014. okt. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!