Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Omegával huzhatok trélert...

Opel Omegával huzhatok trélert? Mekkorát?

Figyelt kérdés

arra lennék kiváncsi hogy egy ilyen [link]


autóval huzhatok e trélert ? ha igen milyen össztömegűt? mekkora rakománnyal? kérlek segítsetek... hogy vannak most pontosan ezek a dolgok ? körülbelül 1100-1150 kilós autót kellene elvinnem és nincs e kiegészítőm.... bérelni a közelben csak 2tonna össztömegű trélert tudok... azt huzhatom ? az omega 1500öntömegű és 2000 össztömegű ha jol tudom....



2014. okt. 9. 21:24
 1/5 A kérdező kommentje:
illetve még azt kérdezném kinek mi a véleménye/tapasztalata az autóval kapcsolatban? mik a hibái? megbízhatónak tartja ? :)
2014. okt. 9. 21:26
 2/5 A kérdező kommentje:
bocsánat elírtam 1600kg öntömeg és 2195kg össztömeg....
2014. okt. 9. 21:52
 3/5 anonim ***** válasza:

2195kg-s össztömegű autóval húzhatsz 1305kg össztömegű futót E kategória nélkül is ( lényegtelen a futó megengedett legnagyobb össztömege).

Ha könnyű a tréler, akkor szűkösen belefér, ha nem, akkor kell a B+E jogsi... :D


(ha jól számolom akkor ~1650kilót húzhat).

2014. okt. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! tehát ha jól értem a futó papírján szereplő max össztömeg nem számít amig azt nem lépem tul... én azt hittem hogy a rendőr azt nézi csak meg az autó össztömegét.


Milyen büntetés jár most azért ha esetleg többet huzok a megengedettnél ?

2014. okt. 10. 20:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Amíg kisebb a futó tényleges össztömege, mint a megengedett legnagyobb össztömege és belefér a vontatási lehetőségeidbe, addig nem számít, hogy mennyi lehet max.


Az okos rendőr ezt tudja, a buta rendőr ezzel nem lesz tisztában. Ha többet húzol , mint lehetne, akkor jobb esetben elnézőek, rosszabb esetben feljelent...az már picit drágább móka, gyakorlatilag jogsi nélküli vezetés.

2014. okt. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!