Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alfa Romeo Giulietta. Fekete...

Alfa Romeo Giulietta. Fekete vagy fehér a férfiasabb?

Figyelt kérdés

2013-as, az újabb 1.4-es motorral. 2 eladó kocsi is van, pontosan ugyanazzal a felszereltséggel, ugyanazzal a kilóméterrel. Csak különböző színben. Barátnőm a fehéret preferálja, őszintén nekem mindkettő tetszik. Fehérben újabbank néz ki a kocsi, jobban kijönnek a formái. Viszont kicsit nőiesebb. A fekete talán férfiasabb.


Mit gondoltok?


2014. okt. 8. 15:26
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"VW formaterve olyan messze van a BMW-től mint Makó Jeruzsálemtől"

1-es BMW - VW Golf? Mondd valamit neked? Láttál már mindkettőt?


"Nem akarsz öreg német prémiumautót venni, helyette veszel prémiumnak szánt olaszt"

Ne haragudj de nem fogok megvenni egy 2007-es évjáratú lef*sott 5-ös BMW-t hogy kisebbséginek vagy nagyzolónak nézzenek.


"Meg hogy elájulnak szerinted a szomszédok egy "öreg" prémiumtól"

Aki 7 éves BMW-t vesz annak ellenére hogy vehetne új autót is az igenis azért veszi hogy menőbbnek tűnjön, felvágjon vele. Hiába hazudja mindenki hogy azért mert az olyan jó minőség meg stb. Csakis azért veszik!


"Laurin&Klement Skoda"

Alapmodellekről beszélünk. Nem Gemballáról meg M BMW-ről meg AMG Merciről. A Skoda Octavia egy zörgő műanyagdoboz a VW Passat-hoz képest is! Hidd el, mindkettő van a családban.


"Toyota is szürke eminenciás?"

Az! Ha a Giulietta nem férfias akkor egy Auris vagy Corolla az? Ne nevettess!


"Opel?"

Egy túlárazott betegágy az összes amit eddig láttam! Igaz hogy jön felfele, de még nem tart sehol a többi nagy gyártóhoz képest szerintem!


Mazda? 3-ast próbáltam szalonban. Nem jött be! A 3-as BMW már inkább, de túl van árazva, tucat autó kezd lenni. Annyi extrát kell fizetni bele hogy nem éri meg. Nekem egyedi autó kell, amiből nem gurul minden sarkon egy! Sajnos a 3-as, 5-ös BMW nem ilyen! (Pestről beszélünk)


NEM VAGYOK NŐ!



10-es: Jó autó a Giulia csak még ki sem jött! Majd jövőre ... Úgyhogy azt hiába akarnék venni :D 147, 159 elég betegágy mindkettő sajnos, annakidején a Punto helyett 147-et akartam, végül tesóm vette meg. Az ő autója már 3 éve a bontóban van, az enyém még mindig jár. Nem volt vele sok baj, meglepődésemre!


Piros Giulietta? Hmmmm. Az még nőiesebb ebben a kocsiban mint a fehér!

2014. okt. 9. 17:04
 12/18 anonim ***** válasza:
70%

10-es vagyok, Brera-t akartam írni nem Giulia-t, boccs.


Nálad mit jelent az hogy betegágy a 159-es Alfa?

Szerintem a 2.4 jtdm motor a maga 209 lóerejével igencsak mozgatja az 1,7 tonnás kasztnit, mindazonáltal beletapaszt az ülésbe ha odalépek neki. (Elég gyakori hogy én megyek 90-100 km/h-val és jönnek a gagyi III.-as Golfok meg társaik, tükörben már látom hogy nyomják neki, lökik ki az indexet hogy előzni akarnak, van hogy megvárom míg mellém ér de persze kicsit már én is gyorsítok aztán mikor befelé bámul oldalról az üvegen, és majd felrobbantja a golfot, na akkor odalépek neki úgy istenigazából és úgy marad el mögöttem mintha állt volna)


Abban igazad van hogy idehaza már a cigány is BMW-t meg Mercit hajt mert az a menő, a 60%-uk meg már rég nem felelne meg egy normális műszaki vizsgán, csak hát ismeretség sokat tesz. Az Alfánál pedig sokat tesz hogy előtte ki hajtotta és hogy bánt vele, cserélte e rendesen az olajat és gyári alkatrészeket tett e bele vagy az utángyártott sza*rokat.

Én a saját 159-emet újonnan vettem tehát előttem senki nem verte sza*rrá, eddig semmi gond nem volt vele és remélem hogy még hosszú évekig nem is lesz.

2014. okt. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
A betegágyat úgy értem hogy bizonyos motortípusok nagyon problémásak, de általában is sok a baj velük sajnos. Amúgy tudom hogy jól mennek, mindig is tetszett a 159 is.
2014. okt. 9. 18:51
 14/18 anonim ***** válasza:
51%

Látom kérdező,nem okoz gondot neked,hogy ideológiát gyárts minden általad vélt marhaság mögé,mert így kábé most minden autót lefikáztál,ami nem Giulietta..xD

Hát Én 185 cm-es vagyok,Octaviám van,nem foglak győzködni,mert felesleges.

Azonban előbb ülnék át egy Mini-be apukám,mint ebbe a borzalomba..

2014. okt. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
56%
ez a "bizonyos motortípusok problémásak" ez a 90-es évek végén, 2000-es évek elején megszűnt az Alfánál, vagyis lekorlátozódott arra hogy a pénztelen-fenntartani nem tudó paraszt és a kocsi gyilkoló gyökér leamortizálja az autót. Ültem elég sok dízel autóban, de ez az 5 hengeres 2.4 Jtdm motor messze a legjobb mind közül főleg az összkerékhajtással. Korához képest elég sok kilométer van benne, van olyan hét mikor Veszprém- Constanta (Románia) útvonalat 2-szer is megteszem ami magába 5100 km, szóval azért már kiadta volna magát a blokk ha nem lenne megbízható.
2014. okt. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
68%
Azért ne viccelj már kérdező. Aztmondod hazudik az aki nem a nagyzolás miatt vesz régebbi prémium autót. Nálam az elsődleges szempont például a biztonság és én nagyobb biztonságban érezném magam pl egy régebbi A6-os audiban mint egy Giuliettában. Ha elhiszed ha nem.
2014. okt. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor, kedves kérdező:



"1-es BMW - VW Golf? Mondd valamit neked? Láttál már mindkettőt?"

...

Láttam mindkettőt és aki összekeveri őket, annak szemészorvoshoz kellene mennie. Esetleg ajánlok egyet. Országos hálózat, biztosan a te vidéki megyeszékhelyeden is van egy üzletük.



"Ne haragudj de nem fogok megvenni egy 2007-es évjáratú lef*sott 5-ös BMW-t hogy kisebbséginek vagy nagyzolónak nézzenek."

...

Miért néznének benne kisebbséginek? Tudtad, hogy a svábok is például kisebbség? A második legnagyobb. Ezért most érezzem magam megsértve?

Lenézed a használt autókat, csak az újba teszed be az "úri" lábad, tehát kérdem, ki is a nagyzoló?



"Aki 7 éves BMW-t vesz annak ellenére hogy vehetne új autót is az igenis azért veszi hogy menőbbnek tűnjön, felvágjon vele. Hiába hazudja mindenki hogy azért mert az olyan jó minőség meg stb. Csakis azért veszik!"

...

Tehát ha valaki vehetne új autót, az inkább használtat vesz, mert attól biztos menőbbnek fog tűnni. Logikus.

Szerinted mindenki hazug, jóólvan. Tudod, a tolvajok szerint meg mindenki tolvaj. Aki azért vesz autót, hogy külsőleg jól mutasson, mint ahogy te a Guilettát, és ezt azzal a dumával akarja igazolni, hogy a többi autóról ilyen meg olyan sztereotípiák léteznek, szerintem inkább az a képmutatás és hazugság.

Én például a te fordítottad vagyok (és úgy a hozzád hasonlóké), mert a legszívesebben vennék egy Laurin&Klement Octaviát, az szolid kívülről, belülről pedig szinte egy királyi lakosztály. De arra mit is írtál? Lenézően azt írtad, hogy egy szürke eminenciás. Úgyhogy erről ennyit.

Bónusz: Ültem már a 80-as, 90-es és a 2000-es évek Bmwiben (a megfelelő korokban) és valóban megvolt mindig az a bizonyos jobb minőség a többi, korabeli hasonló kategóriájú autókkal szemben.



"Az! Ha a Giulietta nem férfias akkor egy Auris vagy Corolla az? Ne nevettess!"

...

Amikor ezeket említettem, nem tárgyaltam ezeknek az autóknak a férfiasságát, de biztos, hogy több van bennük, mint a Guilettában. Látod, nem csak szerintem egy női autó, ha visszaolvasol.



"Mazda? 3-ast próbáltam szalonban. Nem jött be! A 3-as BMW már inkább, de túl van árazva, tucat autó kezd lenni. Annyi extrát kell fizetni bele hogy nem éri meg. Nekem egyedi autó kell, amiből nem gurul minden sarkon egy! Sajnos a 3-as, 5-ös BMW nem ilyen! (Pestről beszélünk) "

...

Nem tetszhet mindenkinek a 3-as Mazda. De több embernek tetszik, mint akiknek nem. Ezért ajánlottam mégis.

Jah, az már lejött, hogy látens BMW fetisiszta vagy, mert nagyon emlegeted. De ha már ennél a márkánál vagyunk ismét, felsoroltad az összes marhaságot róla. Soha nem volt ritkaság a 3-as, kifejezetten népautó volt a németeknél és most is az. Az 5-ös is így valahogy. Drága a 3-as? Nézd már meg a többi hasonló kategóriájú autó árlistáját, körülbelül azok is ott vannak árban. A 3-ast van ahol elhozhatod kicsivel 8 millió alatt, mert ott is lehet alkudni az új autóból. Alapból benne van minden ami kell, az szintúgy össznépi magyar tévedés, hogy aki 3--as BMW-t vesz, annak kötelező felextráznia. A Giuilettát is agyon akarod extrázni?

Szívesebben tárgyalnék még nagyon sok más autómárkáról, de ha neked a BMW a gyengéd...

De nem hibáztatlak érte, ez tipikus magyar dolog, a rendszerváltás környékén mindenki ladával és hasonlókkal járt, a német rokonok pedig jöttek a BMW-vel és a magyarok tátották a szájukat. Hát kérem, a ladához képest mekkora úri autó volt. Azóta is így állnak hozzá a magyarok. A németnek teljesen természetes, de ma már a magyar is megengedheti magának, de psszt!! ez mind titok, ne mondd el senkinek!



"NEM VAGYOK NŐ! "

...

Akkor többet kellene tudnod az autókról.

2014. okt. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Höhö höhö höhhöhö

Azon röhögök, hogy reggelente mikor megyek melóba a kis puttyogómmal, akkor jár ki a piacra egy cigányember is az asszonysággal a szomszéd városba a piacra. Zőccséget árulni. Ennek a cigánynak kérlek titeket alássan egy Alfa Romeo 159 típusú kombi személygépjárművezete van és úgy kormol, hogy sosem tudtam még elolvasni az autójának a motorjának a típusát. De az autót felismerem, mert hol előttem megy, hol utánam. A Fiatokat is nagyon szeretik a prímások, a Bravo vagy Brava nagy kedvencük.

A zsiletta helyett nem lehet mást mondani, mert nincs még egy olyan érdekes küllemű autó ami az olaszokhoz lenne fogható. Az olasz ótók az autóipar érdekes arcú női. A 4C típust biztos elvezetném Nápolyig, a Vályi szerint királyság.

2014. okt. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!