Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a kisbuszokr...

Mi a véleményetek a kisbuszokról, mint családi autók?

Figyelt kérdés
Hálistennek bővülni fog a családunk, így elhatároztuk, hogy veszünk egy hétszeméllyes autót. De teljesen jogosan egy barátom felvilágosított, hogy egy hétszemélyes autó csomagtere sem a legnagyobb, valamint ha a gyerekek felnőnek, kényelmetlen. Ezért gondolkodunk jelenleg kisbuszban, és amit kinéztem az a ford transit, a magasított változata. Mi a véleményetek magukról a kisbuszokról, valamint kimondottan a ford transitról? Az autó, mint hétköznapi, munkába, boltbajárós autó is funkcionálna, sajnos azt anyagilag nem engedhetjük meg, hogy 3 autót tartsunk fenn. (jelenleg is kettőt használunk)
2014. okt. 5. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Transit, raadasul a magasitott? Minek? 2m felett vannak a gyerekek? Es hanyan vagytok, kilencen?


Iszonyu fogyasztasa lesz, a gatyadat rafizeted, ha ezzel napi szinten kozlekedni akarsz. A hatso rugozasa laprugo, tehat raz mint az allat, a futes hatul elhanyagolhato.

2014. okt. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Első, köszi a választ, pontosan ilyen apróságokra gondoltam, amivel felvilágosítást kapok. Magasítottra azért gondoltam, mert így egy családi kiruccanást is csinálhatunk, nem csak gyerekekkel, de ahogy utaltál rá, lehet fölösleges. Hatan leszünk. Fogyasztást nem ismerem a kocsiknál, de gondolom, hogy 10 körül minimum van városban. Annyira sokat nem szoktam autózni, hogy mérvadó legyen, de ebben is igazad van, csak már jobban megéri, mintha két autóval kéne közlekedni mondjuk ha nagyszülőkhöz megyünk. A laprugó és elhanyagolható fűtés valóban kellemetlen. Köszi a válaszod!
2014. okt. 5. 14:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha napi szinten használod, még boltba járásra is akkor sok lesz a fenntartási költsége mert amúgy is sokat fogyaszt, sokat fogod használni ezért gyakrabban kell szervizelni.

Gondolom dieselt veszel és egy akkora kisbuszba elég nagy motor van.


Szerintem nem annyira kényelmes mint egy személyautó. Ültem transitba, nem a legújabb volt, talán 10 éves de nem kényelmes.

Nyugodtan vegyél egy 7 személyes egyterűt mert ha a gyerekek felnőnek akkor úgy se fognak már 20 évesen a szülőkkel menni nyaralni meg valószínű ők is szeretnének majd külön autót maguknak. Na meg addig van még pár év gondolom mire nagyok lesznek tehát simán lesz időd lecserélni egy másikra ha úgy adódik.

2014. okt. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a VW transporterrel átlag 500 kiló rakománnyal főként városban 8 liter alatt tartottuk a fogyasztást.


De szvsz tök felesleges, a gyerekek nem fognak úgysem veletek utazgatni ha felnőnek, bőven elég egy 7 személyes autó, ott meg ha a 3. üléssort elfekteted belefér egy összecsomagolt nagycirkusz is.

2014. okt. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hülyeség a magasitott változat, de amúgy teljesen ideális mint személyautó is, és bizony nem eszik többet, mint 8-9 liter (mondom, alacsonyat vegyél)
2014. okt. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ismerősömék nyomulnak 5 gyerekkel Transittal.


VW Multivan esetleg? 7 személyes, akad csomagtér is...

2014. okt. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Opel Zafira, Vw Sharan.
2014. okt. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A családban van Sharan, amikor bedobják a 7 ülést, akkor már nincs csomagtér :/
2014. okt. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!