Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti is emlékeztek mikor a téli...

Ti is emlékeztek mikor a téli gumi nélkül belépő kamionokat okolták a dugók miatt télen?

Figyelt kérdés
Csak mert kamionra nincs is téli gumi.
2014. szept. 27. 21:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Természetesen létezik téli (nem négy évszakos!), hanem valódi téli gumi is kamionokra, de nem nagyon használják őket, inkább Skandináviában jellemző. Ez, hogy kötelező itt meg ott, az igaz, csakhogy a négy évszakos gumi mindenhol elfogadják télinek is - személykocsinál is.


Azért nincs sok értelme valódi télit használni - bár hat évig skandináv pályát jártam, néha jól jött volna - mert voltam én már január közepén 28 fokban Gibraltár mellett, akkor álljunk neki cserélgetni útközben? És itt 12 abroncsról van szó.


Továbbá egy kamionnal a rakomány tömege sokkal inkább számít, ez marhaság "mert mennyire veszélyes 40 tonnával", valójában üresen veszélyesebb, akkor nagyon tehetetlen csúszós úton.


Persze könnyen okolnak minket, csak elfelejtik, hogy egy úrvezető dönthet úgy: "rossz az idő, ma inkább nem megyünk, vagy vonattal megyünk a nagymamához". Nekünk pedig, mikor bemondja a rádió: "aki teheti nem üljön autóba az útviszonyok miatt", menni kell, ha olyan fuvart kapsz, mész fel Norvégiába a legcudarabb időben is, nincs választás, a rakományt várják.

2014. okt. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"mert mennyire veszélyes 40 tonnával"


Osztom a véleméynt, valóban azért nem nagyon kell kamionra téligumi, mert nagy a súly, és a nagy súly nehezen csúszik meg (elég logikus). Nemhiába tesznek a Ladákba is egy-két zsák homokot mikor hó van. Aztán meg mikor hó boritja az utat, lehet ott akármilyen téigumi, a kamion úgyis elakad, mert a súly hátul van az utánfutón, a hajtás pedig elől...

2014. okt. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!