Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdekelne milyen fajta dízel...

Radish kérdése:

Érdekelne milyen fajta dízel motorok vannak?

Figyelt kérdés

Nem igazán értek hozzájuk, de sok helyen láttam hogy léteznek közös nyomócsöves, kamrás, szívó, adagoló porlasztós stb dízel motorok. Kérdésem, sőt inkább kérésem az lenne hogy valaki felsorolná hogy milyen dízel típusok vannak? (ha lehet jelölést is írj hozzá pl : TDI,DCI,CDTI)

Lehet fent hülyeségeket írtam ezért bocsi tényleg nem értek hozzá csak írtam valami irány elvet :D



2014. szept. 26. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
van dízel,meg benzin,amiket írtál mindenféle fantázia név TDI turbo dízel injektor,stb maga a motor dízel.
2014. szept. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De hát csak van dízel és dízel között is különbség és én ezekre lennék kíváncsi, de azért köszi a választ
2014. szept. 26. 15:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor kussolok:)
2014. szept. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vannak a kétütemű dízelek, na ilyet szerintem személyautóban nem fogsz látni.


Vannak a négy ütemű dízelek,ezek már inkább előfordulnak személyautóban.

Az üzemanyag ellátás időrendi sorrendben kb így alakult: mechanikus adagolós, elektromosan vezérelt adagolós, majd kb egy időben érkezett a közös nyomócsöves ( common rail) és a porlasztó-adagolós ( PD ), mára nagyjából csak a CR rendszerek maradtak személyautókban.


Voltak/vannak egyszerű szívódízelek, amik hasonlóképp a benzinesekhez a hengerben fellépő dekompresszió miatt saját maguk szívják be a levegőt, és vannak a feltöltött dízelek ( személyautóban általában turbófeltöltő van, de nagyobb gépekben nem ritka a roots-fúvó sem ).


Az ré gépek még nem teljesen közvetlen befecskendezésesek voltak, hanem előkamrás/örvénykamrás megoldást használtak, viszont ma már minden dízel közvetlen befecskendezéses.


Jelölések? Régebben a szívódízeleket simán D-vel, a feltöltötteket TD vel jelölték. Aztán jött a közvetlen befecskendezéses turbódízel az lett a TDI. Innentől a ahány gyártó annyi jelölés.

A VW csoport ugyanazt a TDI jelölést alkalmazza a TDI,PD TDI,CR TDI motorokra ( csak a betűk színe más ), míg a BMW ~15 éve csak d-vel jelöl minden dízelt.

A TDCI,HDI,XDi,CDTI, I-CTDI,JTD a többi gyártónál CR dízel motort valamelyik elnevezésének a rövidítése.


Nagy vonalakban ennyi, majd kiegészítik, pontosítják :D

2014. szept. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A különböző jelölések nem feltétlenül jelentenek szerkezeti és/vagy üzemanyag-rendszerbeli különbséget.

A "divatos" jelölések (HDI, CDI, DCI stb) gyakorlatilag ugyanazt a technikát takarják, csak más gyártók által kifejlesztett rendszerekről van szó.

2014. szept. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, most már azért jobban átlátom a dolgokat :)
2014. szept. 26. 20:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!