Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi füstölt az autóban megállás...

Mi füstölt az autóban megállás után?

Figyelt kérdés

Siettem nagyon hazafelé, olyan 8-9 km-en keresztül tapostam neki (130-140 körül) és mikor megálltam a kapuba, akkor a kerékjáratból enyhén, kevés füst szállt felfelé. Olyan szaga volt, mint a forró vasnak.

Fékek? vagy a leömlő égett ki?



2014. szept. 25. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Esett az eső? Vizes volt az út?


Akkor szokott gőzölögni a fék, a gőz meg visz magával némi fékport meg apróságot és annak van egy jellegzetes szaga.

2014. szept. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, tök száraz volt az út. Vizes úton nem mernék így hajtani.
2014. szept. 25. 18:03
 3/10 anonim ***** válasza:
ha hátul ,lehet a hátsófék kicsit behúzva maradt, jártam már én is így
2014. szept. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A hideg levegő okozta. Ezért látszott meg. Mint télen a leheleted. Én is már szartam be mikor az autóm motorházteteje és a szélvédő között az ablaktörlő irányából jött füst télen.
2014. szept. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj szerintem, biztos fékeztél jó nagyokat, és felforrósodott a fék.
2014. szept. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 lupara ***** válasza:
Jól működő fékek esetében 8-9km-után,nem szabadna füstnek,égett szagnak lenni leálláskor.Kivéve ha valamiért,szinte végigfékezted az utat.Túlzott igénybevételnél lehetnek ilyen tünetek.Mégegyszer tedd meg ezt az utat visszafogottabb tempóban,hazaérve teszteld a féket.Ha nyugis menet mellet is melegszik,nem állnak vissza teljesen a betétek.Fékdugattyuk berágódás,fékpor,karmantyűk miatt nem járnak könnyedén. Csiszolással féktisztitóval,karmantyúzással rendbehozhatod.Ha erre szükség lenne,megtoldanám fékolaj cserével,betét tisztitással.Főfékmunkahenger is bejátszat,azt a végére kell hagyni.Írásom második felére remélem nem lesz szükség,az erősebb fékhasználat okozta a melegedést.
2014. szept. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, három falun mentem keresztül, igencsak kanyargós útszakaszon. Gyakran kellett fékezni, nagyokat. Szerintem nem volt ideje lehülni.
2014. szept. 25. 23:22
 8/10 anonim ***** válasza:
hát mikor gyorsan mentem , és sokat is kellett fékezni , után miután kiszálltam én is éreztem a féknél természetesen égett szagot, de az nyáron volt , most így a hidegbe természetesen láthattál füstöt
2014. szept. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azóta semmi változás nincs, ugyan olyan mint előtte. Már megijedtem :)
2014. szept. 26. 00:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Gőz volt az, nem füst.
2014. szept. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!