Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha beállok a benzinkúthoz,...

Ha beállok a benzinkúthoz, akkor automatikusan odajönnek segíteni vagy kérni kell?

Figyelt kérdés

Életem első tankolásán kellene átesnem, de inkább meghagynám ezt egy ezer éve ezzel foglalkozónak.


Közben kivenném a gyerkőcömet az autóból, tehát azért nem hagynám magára .. elég sok történetet meséltek már nekem az ilyen tankolásról.


Mennyi borravalót ajánlatos adni? 500-1000 Forint?


2014. szept. 24. 07:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Jól vagy, 500-1000 Ft, hol élsz te?


A legtöbb kútnál megkérdezik megállás után azonnal, hogy kell-e segíteni. Ha megtankol a kutas, netán még a szélvédőt is lemossa, akkor 1-2 százast kaphat, aminek fog is örülni!

Csak azt ne engedd meg, hogy a motortérben turkáljon, olajszintet ellenőrizzen, mert akkor nem egy ezressel fognak átverni!

:D

2014. szept. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

8 éve vezetek, de életemben nem tankoltam még. Most viszont vissza kell mennem a 6 hetes kontrollra és a férjem figyelmeztetett, hogy tankolni kellene, mert nagyon lent van a mutató.


Olvasgattam itt, hogy hogyan kell tankolni. Leírásból olvasva baromi egyszerű, csak nem szeretnék valamit elrontani a gyakorlatba. Bár gondolom egy 95-ös benzint nem olyan baromi nehéz tankolni.


Fogalmam sincs, hogy mennyi borravalót illik adni, de akkor kap 200 Forintot.

Motortérben meg csak úgy tud nyúlkálni, ha kinyitom belülről (kódos ez is). Ha végzett a tankolással, akkor pedig bezárom az autót és bent sem tud matatni, hogy kinyissa a motorháztetőt.


Köszönöm! :))

2014. szept. 24. 08:01
 3/15 szántóvető ***** válasza:
100%
nem biztos hogy odamennek hozzád,még akkor sem ha nincsenek sokan a kúton.nem kötelező borravalót adni,nekem sosem fordult meg a fejemben hogy adjak.ha jobban érzed magad akkor adj neki de max 200-at.zárd le a kocsit mielőtt bemész fizetni.
2014. szept. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
-nőkhöz simán kimegy a kutas és ő meg is tankol,neked nem kell semmit megfognod ,aztán ha még lemossa az ablakaidat is ,akkor szoktunk adni 100-200 ft-ot,azt kész
2014. szept. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vettem észre, hogy nőkhöz mindig kijönnek megkérdezni, hogy segítsenek-e :)

Legalábbis hozzám mindig odajönnek. De én inkább magam intézem.

2014. szept. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem úgy született, hogy tud tankolni, de azért annyira nem is bonyolult, hogy itt kérdezni kelljen :)

Motort leállítod, kinyitod a tanksapkát, leemeled a töltőpisztolyt a megfelelő kútoszlopról, közben nézed, hogy nullázódott-e. Ha igen akkor beilleszted ütközésig a tank nyílásába, és meghúzod a kart a markolat alatt. Figyeled mennyi litert tankoltál mennyi pénzért, és ha megvan a kívánt mennyiség, elengeded a kart. Nagyon finoman is lehet szabályozni az átfolyást, ha csak picit húzod a kart.

Hajrá, legalább megtanulod, és ha automata kúthoz lesz majd szerencséd valamikor később (ott nincs kutas), akkor nem fogsz szerencsétlenkedni meg pánikolni, hanem fogod magadat és megtankolsz :)

2014. szept. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom elképzelni, hogy 8 év alatt sose ürült ki a tank :) Nem jó ennyire másoktól függni, ilyen alap dologban. Egyszer megmutatja valaki és már menni fog neked is.

Egyébként én először úgy tankoltam, hogy apukám mondta, hogy mit csináljak. Másodszor odajött a kutas, de mondtam neki, hogy én szeretném csinálni, csak nézze, hogy jól csinálom-e. Aztán meg már teljesen egyedül.

2014. szept. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Általában odajönnek. Még ki se szállok az autóból, de máris ott állnak a tankolónyílás mellett. Pedig férfi vagyok.

Mindig elhajtom őket, mert szeretem magam csinálni.


Ha netán nem jönnének rögtön oda, szólsz a kutasnak és jönni fog.

Szóval így vagy úgy megoldod.


(Mikor tankolok, sosem szoktam figyelni hogy mennyi liter vagy összeg jött már ki a csőből, mert mindig tele töltöm. (Ekkor kattan egyet a töltőpisztoly és hiába nyomod, nem jön tovább. Tehát túltölteni nem tudod.) Azért annyira nem szeretek tankolni, hogy naponta járjak. Így is egy hét alatt kiautózok egy tankot.)

2014. szept. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igazából ezen nincs mit tanulni, otthon megnézheted, hogyan kell kinyitni/bezárni a tanksapkát. A tankolás pedig nagyon egyszerű, csak húzod a kis kart, és folyik a lé. Nekem ha akarnak is segiteni, inkább magam csinálom.
2014. szept. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hol van a tanksapka és úgy állj be a kútra (lehetőleg ne kelljen az egész autót megkerülni a töltőpisztollyal).
2014. szept. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!