Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek is nagy átverés a...

Szerintetek is nagy átverés a használtauto kereskedés?

Figyelt kérdés
Megveszik a kocsit amit bárki meg tud tenni, nem kell hozzá vállalkozónak lenni. Ez után drágábban adja de nincs rá garancia hogy az olyan amilyennek elmondja. Nem nézi át de hasznot azért rak rá.
2014. szept. 16. 21:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerinted ki lenne az a hülye, aki megveszi mondjuk 1 millióért, átvizsgáltatja, megjavítja, szóval rákölt mondjuk még egy felet és továbbadja haszon nélkül. Vagy megveszi 1 misiért és meg sem nézi, továbbadja 1 misiért. Szerintem vásárlóként a mi felelőségünk átnézetni az autót, ha kereskedőnél vesszük, ha nem. A kereskedő szemszögéből pedig megint csak megérthető hogy nem haszon nélkül dolgozik, hiszen ebből él, ebből fizeti az alkalmazottjait. Ha nem tetszik a kereskedői autóvásárlás, vegyél újat, vagy magánszemélytől.
2014. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen alapon az összes bolt átverés, mert te is meg tudnád venni közvetlen a termelőtől a dolgokat.

Mellesleg, sok kereskedő külföldről hoz be autókat, lepapírozza és eladja. Ez neki elég sok munka, míg a vevő csak megveszi és használja.

A másik, hogy nem sok ember szeretne időt és energiát fektetni az autó eladásába, nekik egyszerűbb leadni az első kereskedésnél, megkímélve magukat az eladással járó nyűgökkel.


És a kereskedők nem adják drágábban az autót mint a magánemberek. Elég nagy hülyeség lenne a piaci ár felett kínálni valamit. Úgy csinálnak hasznot hogy a piaci ár alatt veszik meg, vagy rendberakják az autót, és piaci áron eladják.

2014. szept. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és azért sem átverés mert két egyforma használtautó nincs a világon, és senki sem tudja meghatározni, hogy az pontosan mennyit ér.
2014. szept. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Én arra gondolok hogy a kereskedő elmegy autót venni, átnézi mert ért hozzá és megveszi. Ő már úgy adje el hogy tudatja a hibákat és hasznot tesz rá. Esetleg megjavíttatja és még annyival is többet kérhet érte. Az emberek meg tudnák hogy ha biztosra akarnak menni akkor ugyan drágábban vásárolnak de kereskedőtől.

Ennek ellenére ők is sumákolnak.

2014. szept. 16. 21:44
 5/16 anonim ***** válasza:

1. A kereskedő elmegy autót venni, megveszi a retket, ami épp hogy gurul, apróért. Hazamegy, Telefújja szilikonnal, meg lemossa. (Ez már igényes az igényes kereskedőnek számít. )

Ezután felrakja olyan áron, mint amennyiért azok mennek, amik normális állapotban van, és várja a madarat, aki nem veszi észre.


2. A kereskedő kimegy külföldre, megveszi a retket apróért, vagy ingyen, mert ott örülnek ha valaki elviszi...(tovább lásd fent) Vagy megveszi az összetört bontószökevényt, itt összeheftölik, és szintén kiteszi olyan áron, mintha semmi baja nem lenne.


3. Beszámít egy autót, a piaci ár alatt jócskán. Ezután haszonnal akarja továbbadni. Csak éppen általában (!) az emberek azért cserélik le az az autójukat, mert nem jó. És azért adják oda ár alatt jóval, mert szabadulni akarnak tőle.


Előfordul olyan is, hogy nem akar nyűglődni az eladással a magánszemély, de az elenyésző számú.


Mindenképp a kereskedő jár jól, bizonyítja ezt az, hogy még létezik. Ha nem ő járna jól, nem csinálná.

Olyan üzlet pedig nem létezik, ahol mindhárom fél jól járjon. (Eladó - kereskedő - vevő)


Amiket én láttam kereskedésben, egyszerűen nem hittem és nem hiszem el.

- Életveszélyes kormánymű,

- Kiszakadt futómű visszafoltozva!, a két első kerék 4 felé állt.

- Úgy füstöl a motor, mint egy gyárkémény, és a szemedbe állítja, hogy annak füstölni kell.

- 4 hengerből jár 2, és azt mondja azért, mert nem szabad egy autót egy helyben járatni. Akkor majd minden pirosnál leállítom...

- Homok(!) az olajban: Annak úgy kell lenni használt olajnál. És még folytathatnám.


Egyszerűen letagadnak mindent, hülyének nézik az embert, az anyjukat is eladnák 2 Ft-ért. Én így látom őket, és egy párral találkoztam már sajnos. (Nem azért mert én onnan akartam kocsit venni)

2014. szept. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ja, igen, írta valaki, hogy ilyen alapon az össze bolt átverés. Szerintem nem, mert egyik boltban sem találkoztam még ilyesmivel, hogy a szemedbe hazudnak szándékosan.

A márkakereskedéseket senki nem gondolja átverésnek. Pedig az is autóval foglalkozik.

2014. szept. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"boltban sem találkoztam még ilyesmivel, hogy a szemedbe hazudnak szándékosan"


Boltban lehet, hogy nem, de pl ingatlanközvetítőnél, bizományiban, piacon...


Szóval ahol használt dolgot veszel, ott bizony átverhetnek.

És ha közvetlen tulajdonostól veszel, ő mindig őszinte, és mindent elmond????

2014. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A kereskedő, és a magán eladó is ugyan olyan hazudós, az árakban sincs lényeges különbség. A szarra is rámondják hogy kifogástalan állapotú, a tulaj télen nem használta, 190 éves bácsi a tulajdonos, aki már akkor 190 éves volt mikor 40 évvel ezelőtt megvette a kocsit, és a többi nepper duma. :)
2014. szept. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"megjavíttatja és még annyival is többet kérhet érte."


Na a bibi itt van.


Tegyük fel van egy bontószökevényed, piaci értéke 500e ft. Egy tök ugyan olyan jó minőségű vasnak a piaci értéke 750e ft.


Ahhoz, hogy a bontószökevényedet vállalható minőségűre hozd fel durván 400e ft-ot kéne ráköltened. Akkor lenne 900e-be. Viszont 750e-ért ugyan olyan állapotút lehetne kapni.


Na ezért nem renoválják az autónepperek a kocsikat...

2014. szept. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egyetértek, a kereskedők tényleg átvernek.

De az a baj, hogy sokan azt hiszik, magánszemélynél csak jót lehet venni. Hát nem. Nem ért az autóhoz, de túlbecsüli. A kereskedő legalább kipofozza, a magánszemély még ki sem porszivózza, de fújja, hogy ez ilyen szuper, meg olyan szuper, aztán sokszor rosszabb mint a kereskedőnél. Ja igen, magánszemélyt is tudok nem egyet, aki tekert már órát.

2014. szept. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!