Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg olyan sok a gond az...

Tényleg olyan sok a gond az Opel Insigniákkal?

Figyelt kérdés
Üdv! Autóvásárlás előtt állok (olyan 10.000EUR a keret) és eddig két autót néztem ki az egyik az Opel Insignia, a másik a Mazda 6 (kombi mindkettő). A kérdésem arra vonatkozik, hogy elég sok ismerősöm mondja, hogy úgy hallja, hogy sok a gond (váratlan elektronikai,motor meghibásodások) az Insigniákkal (de egy ismerősömnek sincs ilyen autója, hogy ténylegesen első kézből kapnék információt...). Szóval főleg az elfogulatlan Insignia tulajokat kérdezném, hogy valósak-e a gyakori meghibásodásokról szóló pletykák?

2014. szept. 6. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyiket sem ismerem, akár hogy is a régi Opelekhez olcsó az alkatrész relatív, tehát akár mi van, olcsóbb mint egy koreai.
2014. szept. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk céges Insigniák vannak. Hajtják őket rendesen, rendszeresen külföldre is. De eddig nem tudok róla, hogy különösebb probléma lett volna egyikkel is.

Nekem a saját autóm egy Insigniával kortárs Astra H. Ezzel apróbb elektronikai hibák előfordultak, de ezek inkább apró bosszúságok, mint komoly és drágán javítható komoly hibák.


Azt viszont határozottan cáfolom, hogy az Opelhez olcsó lenne az alkatrész. Régi F Astrákhoz valóban olcsó. De egy Insigniához, H/J Astrához a gyári alkatrészek horror áron mennek. Bár az észrevehető, hogy lassan azért csökken az áruk. 10-15 év múlva elképzelhető, hogy az Insigniához is olcsónak mondható lesz.

2014. szept. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hallani meghibásodásokról de melyik új autónál nem?Az alkatrész árak viszont tényleg a drágább kategória.
2014. szept. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem isuzu g astrám van.Sajnos én is azt hallottam,hogy elég sok a gond velük.Nekem japán a motor és elég sok hozzá tartozó elektronikai kütyü az autóban,hibátlanul megy 10 évesen.Én a japán mazda 6-ot venném meg-ami ugye nem koreai.Régen a mazdák kalap sz...rt sem értek,de ezek az újak nagyon jók.Szóval mazda 6.
2014. szept. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 4!

Nekem is Isuzu a H Astrám motorja, legalábbis a blokk meg még pár alkatrész.

Nem is a motorral volt bajom eddig 9 év alatt, hanem az elektronikákkal: kezdve a CIM-modultól, a gázpedál átvezetés kontakthibán át, a kábelköteg megtörésekig.

De ahogy írtam ezek közül mindegyik egy forrsztással javítható. Csak épp bosszantó, ha az ember nem tudja bezárni az autót, nem szól mindegyik hangszóró, nem működnek a multigombok a kormányon, vagy épp menet közben az ECU vészüzemmódba rakja az autót és csak alapjárat van egy nyamvadt kontakhiba miatt.

2014. szept. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De az Astra-nak nem ugyanaz az elektromos rendszere! Vagy?
2014. szept. 9. 20:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Pontosan nem tudom.

De pl az 1.7-es motor egy az egyben ugyan az a kettőben. Feltételezem az ajtóátvezetéseket is hasonló vezetékből hasonló technikával oldották meg.

2014. szept. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!