Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Passat B5-nél nem megy semmily...

Passat B5-nél nem megy semmilyen fény az autóban. Mi a baja?

Figyelt kérdés
Passat B5 1999-nél nem megy egyik fény se az autóban. Akkor se amikor ki nyitom az ajtót, se akkor amikor kézzel fel akarom kapcsolni a lámpákat. Ha égve hagyom az autónak a lámpáit akkor nincs olyan jelző hang ami figyelmeztetne hogy égve maradt. Így vettem az autót de nem tudom mi a baja. :/ Valami ötlet ? Előre is köszönöm ! :)

2014. szept. 5. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Komolytalanul: A fény azért nem megy, mert nincs lába...

Komolyan: Az áramvezetés útját (vezeték, kábel) a vízhálózathoz szokták néha hasonlítani.Ahogy a vízvezeték leágazások útja a csöveken követhető, hasonlóképpen az áram útja is, a megfelelő leágazásokon, kötéseken.

Kövesd végig visszafelé valamelyik lámpa áramútját, annak bekapcsolt helyzetében. (A lámpák egyik kontaktusa általában testre ("kasznira")van kötve, a másik szál csatlakozik valahol az áramforrás (akku) általában "+" sarkára, kapcsolón, biztosítékon keresztül. Egy egyszerű próbalámpával (12 V-os kis teljesítményű égő, csatlakozó vezetékekkel, melynek egyik végét testre kötöd, a másikkal "letapogatod" az áram útját.) Ha visszafelé követed az áram útját, valahol meg fogod találni azt a pontot, ahol világítani kezd a próbalámpád. Ha egyik belső világításod sem működik, valószínűleg valahol egy központi (kicsit vastagabb vezeték "el van kötve" (nincs a helyén, vagy szakadt, esetleg kontaktus hibája van a bekötésnél.

2014. szept. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ugyanez a gondom csak nekem villog a szerelő gyerek azt mondta lámpa kapcsoló
2014. szept. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!