Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen felni lehet ez?

Milyen felni lehet ez?

Figyelt kérdés
Leszeretném cserélni az autómon a felniket de kissé gondban vagyok.Az autó egy 1989-es mazda 626.Jelenleg 13-as látszólag gyári mazda alufelni van rajta.Neten kerestem de mindenhol szinte azt találtam hogy 14-es való rá,az ajtón a matricára viszont 13-as van írva.... a másik nagy problémám az hogy ez a felni 4x80-as osztókörű.Ilyen létezik? egy darab eladót nem találtam ilyet...furcsa mert képeket nézve és a leírás alapján is 5ös osztású a felni de ez mégsem,létezik 4x80-as felni? Kicsit kicsinek találom rá ezeket a 13asokat és nem tudom hogy ez most gyári e vagy sem...de ilyen méretekkel lecserélni sem tudom...
2014. szept. 5. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:

185/70 R14 a gyári gumi méret


Gyári felni méret: 5.5 x 14, 5 x 114.3, ET 42


5.5 x 14

amelyből az első szám (5.5) a felni szélessége collban mérve


a második szám (14) a felni átmérője collban mérve. Ez mutatja egyébként, hogy hány collos gumiabroncsot lehet a felnire szerelni.



5 x 114.3

Ez a paraméter adja meg, hogy az adott felnit hány csavar fogja fel a kerékagyra, (jelen esetben 5 csavar), és hogy a felnit rögzítő csavarok által meghatározott kör átmérője 114.3 mm, ez az az ún. osztókör.



ET 42

Az ET-szám vagy másképpen besajtolási mélység jelentése: a felni függőleges felezési síkjának és kerékagyra való felfekvési síkjának milliméterben mért távolsága.

2014. szept. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi akkor itt valami nem stimmel... akárhogyan mérem az enyém 4x80-as osztókörű...
2014. szept. 5. 16:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Biztos jól mérted meg ? A mostani felnikre milyen adatok vannak írva ?
2014. szept. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!