Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A simson jó kezdőmotornak?

A simson jó kezdőmotornak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 15 éves vagyok és idén csináltam meg a motoros jogsit, de nem tudom milyen motort vegyek. 1-2 haverom azt mondja hogy vegyek simsont, mert jó stb..., 1-2 meg azt kiröhögnek az emberek meg 30 éves és vegyek ilyen robogót. Apriliát nem akarok venni mert használtan csak rosszak vannak és az új nekem drága.Szerintetek milyen egy simson, érdemes venni egyet?

2014. szept. 5. 15:02
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

én egy jó kezdő motort szeretnék ami kb 120-150 ezerbe kerül (na jó lehet fizetnék érte egy kicsit többet is)

persze ezt én nem napi szinten suliba járáshoz használnám csak hétvégén elmenni kirándulni stb... ezért gondoltam egy simsonra, de sokan mondták nekem hogy régi és sokat kell vele foglalkozni. Kb milyen sokat kell vele foglalkozni, mert nem akarok 2 órát szerelni egy 1 órás motorozáshoz

2014. szept. 8. 17:32
 12/18 A kérdező kommentje:
ja és kolbászfüstölő hát Xd
2014. szept. 8. 17:33
 13/18 anonim ***** válasza:
10-es, én fölműves főnök? Ez miből jött neked?
2014. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13-as. Te vagy az akinek rsv4 factory motorja van. És nagyonnodáig vagy a kétütemű rs motoré is. És torinóba meg mittudom én hova kuldozgettes felújítani a blokkjaidat. Meg nem felelt meg a helyi benzinkúti benzin aztán autóval jártazok 160 kmre lévő kútra benziné. Aztán egyszer megkérseztem mivel foglalkozol. Aztán akkor írtad. Vagy hazudtál?
2014. szept. 9. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
tudom kire gondolsz (Duce-ra, rendes nevét nem írom le) :) nekem is RSV4 Factorym van, neki is, de neki még mellé egy jó pár Aprilia befigyel a sorba, köztük egy RS500, amit én is elfogadnék szívesen, csak nem igazán bírnám tankolni :D
2014. szept. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Tökéletes egy simson kezdésnek. Ugyan nem egy tök automata műanyagdoboz, mint amiket a tescoban is látni és tény, kicsit figyelni kell rá, de megállja a helyét. Arra jó, hogy megszokd, hogy egy több tízkilós valami van a lábad között, és ha esetleg borulnál vele, akkor se lesz nagy baja, legfeljebb anyu piros körömlakkjával kicsit javítod ;)


Elsőnek 100-120ért bőven elég venni, három dologra figyelj oda: ülés állapota (mert újrabéleltetni meg kárpitoztatni túl drága ha nagyon tropa), motorjárat (halld, hogy van benne egy ritmus, és nem grafitport szór ki a lábad mellett), harmadik, a fények (lámpák, irányjelzők), mert ha azok rosszak, ugyan könnyű cserélni és alkatrészt is relatív könnyű találni, de ha a rendőrbácsi megállít és már nem működik rendesen, az nem túl jó dolog. Még otthonhoz közel, ahol ismernek még okés, de elmész kirándulni valahova ott már annyira nem jó.

A lőerőket ne nézd! 3-5 LE tökéletes, nem a gyorsulása a lényeg, majd sokadig mocinak amikor már járatni is akarod, akkor figyelhetsz arra is. Nem kell neked 15 lóerős motor elsőnek, még ha ingyen dobják hozzád sem. Csak azt érnéd el, hogy borulnál vele elég sokat... városon belül 50, azon kívül meg 60-70et egy simson is tud produkálni, ami szerint bőven elég.


Többieknek meg, legyetek szívesek és ne itt vitázzatok offolva!


Remélem segítettem ;)

2014. szept. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Legjobb kezdőmotor egy jól beállított simson. És nem csak motorozni jó megtanulni rajta hanem napi használatba fogható
2014. szept. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2014. okt. 1. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!