Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A simson jó kezdőmotornak?

A simson jó kezdőmotornak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 15 éves vagyok és idén csináltam meg a motoros jogsit, de nem tudom milyen motort vegyek. 1-2 haverom azt mondja hogy vegyek simsont, mert jó stb..., 1-2 meg azt kiröhögnek az emberek meg 30 éves és vegyek ilyen robogót. Apriliát nem akarok venni mert használtan csak rosszak vannak és az új nekem drága.Szerintetek milyen egy simson, érdemes venni egyet?

2014. szept. 5. 15:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hát egy normális simson az is drága. 70-től kezdődbek a normálisabbak. Ha jót veszel akkor jó. Ha rosszat veszel akkor azzal csak szívsz.

Amúgy meg a simson az jó motor.

51-es négysebességest vegyél

2014. szept. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
hát jó oké 70.000 ft+, de egy aprillia használtan is fél milió vagy ójonnan 1.5 millió
2014. szept. 5. 17:47
 3/18 anonim ***** válasza:

Te milyen Aprilia-kat nézegetsz, hogy használtan félmillió???

Még sr50-est is kapsz 100 ezer környékén olyat, hogy megszólal.


Amúgy a Simson-nal csak egy gond van: hogy többet kell vele foglalkozni, mint egy újabb robogóval. Alkatrész már csak gagyi utángyártott van, az se a legolcsóbban. Mindent összevetve, napi szintű használatra én már nem ajánlom. Élménymotornak azonban tökéletes.


Amúgy azt ugye tudod, hogy Aprilia-n és Simsonon kívül millió egyéb márka is van még?

2014. szept. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
én a Simsont nem ajánlom, akárhogy is nézzük, már rég elavúlt, meg nem is olyan szép látvány, főleg ha nem valami isten háta mögött kis faluban laksz. Ha kicsi a költségvetés, nézz egy Aprilia AF1 50-es motort, sokkal jobb a Simson, jobban is megy, szebben is néz ki, erősebb is stb. minden szempontból jobb, és a mai napig megnézik.
2014. szept. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A Simson S51 a legjobb kezdőmotor. Egy jó állapotút kell venni. Ez legalább annak néz ki ami. Egy 2-3 lóerős sokoldalú motor. A sportmotornak kinéző "apriliák" szintén ekkora teljesítménnyel nevetség tárgyai. Kolbászfüstölőnek hívjuk ezeket, mert arra jók. még egy dűlőútra sem érdemes lemenni ezekkel. Esetleg DT 50...
2014. szept. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
utolsó te lehet kolbászfüstölőnek hívod, mert életedben nem ültél Aprilián. Mellesleg elárulom neked hogy egy RS50 15 lóerő is van, ami azért messze kihugyozza akármelyik Simsont. Olaszországban futárkodtam 15 lovas RS50-el, és városban verhetetlen volt, és ott nem hívták kolbászfüstölőnek mert a 40-50 évesek is járkáltak RS50-el, nem mint idehaza hogy a kispénzü parasztfiú lehúrrogja a normális motorokat mert nincs rá lóvé, és csak a kelet-német csoda az isten
2014. szept. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Simson a legjobb kezdőmotor.

Utolsó. Nem csak azon van a hansúly hogy nincs az embereknek rá pénze. Mert elöbb utóbb összespórolná egy apriliára is. De a magyar emberek járműtéren inkább minőséget választják. Német. Japán.

Olaszokkal az a baj hogy kis köbcentiből nagy telkesítnényt hoznak ki és hamar tönkremegy. Nem egy fiat autóba láttam már 80.000 kmnél blokk cserét. Jó hát persze nem mindegy hogy hogyan van hajtva. Mert 10 km alatt is tönkrelehet tenni.

Én személy szerint olasz járműben nen bízok. Nagyon szépek de mindig csak a baj vab velük ha használva vannak.

2014. szept. 8. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ja és én is inkább kolbászfüstölőnek nevezném. Ha kihozol belőle 15 lóerőt akkor egy disznó kolbászának a füstölésére sem lesz elég élettartama. Max 5 lóerőigszabad kihozni egy ilyen 50-est. és akkor normál használat mellett kibír 15 ezer km-ert. Simsont is könnyen kilehet hozni 5 lóerőre. De viszint a simson 5 lóerővel több km-t tud elmenni úgy hogy egészséges maradjon. Tehát egy simsonból ha kihozol 5 lóerőt akkor is többet elmegy mint 15 ezer km. Simson nem pörög 12 ezreket azé hogy szétforogja magát. És sokkal tovább megbírja.
2014. szept. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
nem tudom, én nem így tapasztaltam a dolgokat, sem az Alfa 159-es autómon, sem a céges Fiat Doblon, a Fiatot a kezdetektől én hajtom, 2003-ban kaptam meg, és most van benne 598455 km, soha nem volt vele gond, csupán a kopó dolgokat kellet cserélni, de motoroikusan a legjobb választás, az 1.9 JTD motor a maga 77kW-jával tökéletesen mozgatja a kasztnit, jól gyorsul, bírja a sebességet, pedig a Kárpátokat nyüstölöm vele 11-ik éve.
2014. szept. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Urolsó. Nem arról volt szó máskor hogy te földműves főnök vagy? És egész évben csak pár heti munkád van?
2014. szept. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!