Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focusba dot 4-es fékolaj...

Ford Focusba dot 4-es fékolaj kell. Tévedésből dot 5.1-et vettem. Ha csak feltöltésre használom (1-2dl), mert kevesebb a fékolaj a minimumnál, akkor beleönthetem a dot5.1-et, vagy vegyek dot4-est?

Figyelt kérdés
Miben különbözik a két fékolaj és milyen következményekkel jár ha ezzel töltöm fel a fékolajat?
2010. jan. 17. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Tökéletes a dot5.1 is. Jobb a 4-esnél.

Ha jól tudom minél nagyobb a szám a forráspontja annál magasabb.

2010. jan. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minél magasabb a dot szám, annál magasabb forráspontja. Szerintem nem gond hogy magasabbat tettél bele. Kérdés lehet még, hogy egymással keverhetőek -e. Ha nem túrósodott össze amikor beleöntötted, már nem lesz baj. :)
2010. jan. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A baj ott kezdődik, hogy a fékolaj nem fogyhat!!

Ha hiányzik belőle akkor irány egy szerelő, ha ráadásul nem is most öntesz utána először akkor hosszú útra se nagyon menj. Minden kocsi könyvében le is van írva, hogy ha hiányzik a fékolajból, akkor szervíz, az egy zárt rendszer(nek kellene lenni) és ha fogy az olaj akkor valahol tömítetlen, és a féknél azért nem mindegy hogy fog vagy nem.

2010. jan. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 lodarazs ***** válasza:
Alapvetően az nem gond, ha valamennyire csökken a szint. Ugye ahogy kopik a fékpofa, úgy kell a munkahengernek egyre kijjebb mennie, így tud csökkenni a tartályban a szint. Ha min. alatt van, akkor ott tényleg gond van. Nézz a kerekek mögé...
2010. jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézz be a kuplungpedálhoz is, nem folyat e a munkahenger, sajnos elég gyakori hiba.
2010. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!