Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az a cafe racer?

Mi az a cafe racer?

Figyelt kérdés
2010. jan. 15. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az '50-es, '60-as évek Angliájában uralkodó egyik motorépítési stílusirányzat. Az akkoriban kapható hazai egy- és kéthengeres gépeket építették át úgy, hogy a városban minél gyorsabban tudjanak velük haladni. A "café" előtagot - ha jól tudom - az Ace Café-ról, a tulajdonosok rendszeres találkozóhelyéről kapták. Főbb jellemzői: nagy, egy- vagy kéthengeres, négyütemű blokk, hagyományos bölcsőváz (ha egy mód van rá, a legendás Norton Featherbed), elöl teleszkópvilla, hátul lengőkar, jókora dobfékek (általában valamelyik híres gyártó termékei), drótküllős kerekek, keskenyített sárvédők, fartámaszos, keskeny nyereg, keskeny, "ráhasalós" tank, csutkakormány és minimális műszerezettség (de az lehetőleg egy jókora Smiths fordulatszámmérő legyen). A krómot előszeretettel alkalmazták, a motort pedig a közúti versenyzéshez alakították ki: minden alkatrésze keskeny volt, hogy mélyre lehessen dönteni, a kipufogók a szériánál magasabban húzódtak (szintén ezért) és a lábtartókat is igyekeztek minél keskenyebbre szabni.
2010. jan. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Milyen szépek is ezek a motorok nekem is kellene egy. Milyenből lehet könnyedén építeni?
2011. jún. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kellő kreativitással bármilyen egy- vagy kéthengeres, léghűtéses motorból, acélcső bölcsővázzal. A leginkább stílushűek a Norton és a Triumph motorjai, de épült már "kiskerekű" Jawából is, ha jól tudom, Pannóniából is próbálkoztak már az építéssel...
2011. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ts-böl meg etz-böl is lehet szépeket építeni :) a legszebb retro motor stilus :3 akármikkor elfogadnák 1et :)
2014. aug. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!