Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell DCT váltóval váltani?

Hogy kell DCT váltóval váltani?

Figyelt kérdés

Szóval van rajta a D fokozat.

Utána magától vált, vagy még váltogatni kell fel-le?

És ha igen, akkor ugyanazzal a váltóval, vagy ehhez van ilyen kormány váltós cucc is?


Ja, és ha váltogatni kell, akkor a fel le váltáshoz kell kuplungolni? Mert ha kell, akkor nem értem, miért mondják rá, hogy gyors. Egy váltásnál a kuplung benyomása-felengedése a legtöbb idő, nem nem maga a váltás.

Vagy nem kell?

De akkor hogy kapcsol szét az erőátvitel?

És ha szétkacsol automatikusan, akkor a gázt is elveszi automatikusan? Vagy csak simán váltani kell gáz nélkül?

Vagy hogy?

Köszi!


2014. aug. 20. 09:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy DSG, mindegy.
2014. aug. 20. 09:45
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
A DSG automata váltó. Nincs kuplungpedál. Induláskor benyomod a féket, D-be teszed a váltókart, a féket felengeded, és már megy is. Váltani nem kell, vált magától. Csak gázt és féket kell nyomnod.
2014. aug. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


Akkor olvasd el az első mondatot, és nézd meg a képet, hogy ott van a + és - jel a váltáshoz.

Az audikba meg kormányra is szoktak 2 db váltókart tenni, mint a forma1-ben.


Esetleg valaki hozzáérő?

2014. aug. 20. 11:12
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, nem én vagyok hülye, te vagy tudatlan a témában.


A DSG automata váltó, tehát nem a vezetőnek kell váltogatnia a sebességek között.


Amire te gondolsz, az az hogy az automatát kézzel is lehet kapcsolgatni. Ezt minden automatánál lehet. Váltótól függően vagy M-be kell tenni, ha nincs akkor D-ben hagyni, és egyszerűen a kormány mögötti váltókarokat húzogatni. Mivel nincs kuplungpedál, nem tudsz kuplungolni.

2014. aug. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké, értem, köszi!
2014. aug. 20. 11:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs kuplungpedál a DCT, DSG, PDK, Powershift, stb rendszerű váltókhoz. Automata üzemmódban minden elintéznek maguktól, viszont van egy "kézi" üzemmód is, ahol te váltogathatsz a gombok, karok segítségével, de nem hinném hogy olyan szórakoztató dolog 7 sebesség között vacillálni, gyakorlatilag állandóan váltogatni kell, ha változik az autó sebessége. Gázon nyugodtan rajta lehet a lábad, azt amúgy sem te adagolod már ezekben a modern autókban, csak a gyorsítási szándékodat közlöd a motorvezérléssel a pedál lenyomása által.
2014. aug. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez elég bonyolultan hangzik, nem túl sok hibaforrás ez, jól működnek ezek a rendszerek? Szokott ezzel gond lenni általában?
2014. aug. 20. 13:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!