Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van érzékelhető különbség...

Van érzékelhető különbség 1,4-es és 1,6-os motor között?

Figyelt kérdés
Nem a fizetési kötelezettségekre gondolok (pl. súlyadó), hanem a használatát illetően.
2014. aug. 19. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ha azonos tipusról beszélünk, az 1.6-os érezhetően erősebb.
2014. aug. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen motorról van szó. Egy 16 szelepes szívó 1.4 lehet erősebb, mint egy 8 szelepes 1.6.. Viszont egy 8 szelepes 60lovas 1.4 és egy 16 szelepes 110 ló körüli 1.6 között már ég és föld a különbség.


Csak a hengerűrtartalomból erre nem lehet érdemben válaszolni. Pontosítsd egy kicsit a kérdést szerintem.

2014. aug. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Valóban kell pontosítani, mert amit írtál, azt csak értelmezni tudom, de fogalmam sincs, hogy mit jelent. :)

Citroen Xsara

2014. aug. 19. 22:21
 4/6 anonim ***** válasza:
igen ha ugyanolyan motorokról beszélünk szívó benzin 1.4 75le 1.6 102le,
2014. aug. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen. Nálunk a céges kocsik (Astra H) között van 1.4-es és 1.6-os is. Az 1.6-ost egyértelműen erősebbnek érezni. A sajátom ugyan ez a típus, csak 1.7-es dízel. Az meg jóval erősebb az 1.6-os benzinesnél is a nyomaték miatt, pedig lóerőre nem több.


Citroen Xsarája pont az egyik kollégámnak van. Az övé 1.4-es azt hiszem. De ebből 1.6-osban még nem ültem, így nincs összehasonlítási alapom ebből.

2014. aug. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Volt Citroen Xsara-m, 1.6-os. Ültem már 1.4-esben is (egyik ismerősömnek az van, még facelift előtti verzió), ég és föld a kettő.

Az 1.4-es motor is bőven elég a kocsihoz, szépen viszi, de az 1.6-os jóval fürgébb. Azzal már lendületesen lehet haladni, és nem mindig kell visszaváltani egy előzésnél. Ha hosszabb távokat mész, az 1.6 szerintem ideálisabb. Városba ellenben jobb az 1.4

2014. aug. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!