Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Japán, vagy német? Tudom,...

Japán, vagy német? Tudom, elcsépelt kérdés, mindkettő mellett vannak érveim, de egyszerűen nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés

Autó vásárlással vannak problémáim, választanom kellene egy Nissan 200SX [link] és egy BMW 325i közt [link]

Használni hétköznap szeretném és hobbi szinten versenyezni. Hogyan döntenétek?


2014. aug. 19. 19:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
"BMW"-s vagyok ,de inkább 200SX ;)
2014. aug. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
bmw de csak a cupé változata és ha gyárilag lenne rajta egy m betű akkor lenne a legtutibb
2014. aug. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Meg is indokoljátok? :)
2014. aug. 19. 20:19
 4/15 anonim ***** válasza:

A Bmw már egyszerűen tucatautó... azért egy 200Sx-nek nagyobb tekintélye van!

Illetve egy japán autót ha túl erőtlennek találsz egy idő múlva ("hozzászoksz") tudod húzni a motorját (igaz nem kis összeg egy rendes motortuning de abban erő is lesz)!


Persze ha BMW és ///M-es az már más tészta! :)

2014. aug. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát én a BMW mellett döntenék, bár a japánokkal sincs semmi bajom. A 200SX a kilencvenes évek gyermeke, a fenti BMW már inkább a 2000-eseké, bár '98-ban jelent meg. A BMW finom soros hathengeres motorjához semmilyen japán 4 hengeres nem ér fel, az egy fogalom.
2014. aug. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én csakis japánt vennék...

Ehhez képest van egy BMW-m

De azért mert japán autót nem tudtam jót kis pénzből szerezni így maradt a második legjobb.. :)

2014. aug. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A németek mindenben verik a japánokat, ha obiektiven nézzük a dolgokat.
2014. aug. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

DEHOGYISSS!!!


Japán cégek a minőségi munkájukról híresek (ne keverd kínával) :) pl.: Sony hogy csak egyet említsek (világmárka)

2014. aug. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Jelen BMw praktikusabb, kényelmesebb, szerintem könnyeb szervízelni, mivel 200sx nem sokk van persze ha benne vagy a téában lehet rendelgetni ebay-ről, meg vannak itthon is japán sportautó szakik biztos, de inkább a bömöst venném, amúgy is BMw-s vagyok. Abba van egy jó szívómotor, 6 hengeres hang, párja nincs, az sx meg egy 1.8-as 4 hengeres, még csak nemis egy vtec honda hogy sépen szóljon. Nagyon jó autó biztos amúgy, de nem olyan nagy durranás ám gyárilag, persze nagyon jó tuningalap, na de hát egy gyári, meg egy youtubon látható videókon szereplő komoly sx között ott van néhány millió forint különség...

Könnyeb is a BMw-nél, de hát az egy 160-70 lóerős, hagyományos turbóbenzines, turbólyukkal. A BMW 25-ös motorja elég egyenletesen tol, szépen szól és elég nagy a teléjesítménye is. Igazából ezt a hétköznapi használatot, meg a versenyzést külön kéne választani. Ha a munkábajárós autódat gyilkolod akár a faluvégi szlalomversenyen, abból sok jó nem sül ki. "Versenygépnek" talán jobb az sx, egy jól összerakott jól felszerelt szép belsejű e46-ost kár szétbarmolni egy amatőr szintért, hétköznapra így a BMw-t venném, más célra talán a nissant

2014. aug. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem egyre gondolunk, az amatőr verseny alatt F1-hez hasonló körpályát értek, esetleg driftet, még utána kell néznem, hogy Németben mire van lehetőségem konkrétan. Köszönöm a válaszokat, egy kicsit nekem is a BMW felé húz a szívem, viszont volt már szerencsém egy 200SX-hez is, és az élmény felejthetetlen volt. Nagyon hiányozna a turbó, ez bizonytalanított el.
2014. aug. 20. 05:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!